Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ustrzelić

ustrzelić

ubić zwierzynę na polowaniu.

Ustrzelić to termin używany w łowiectwie, który oznacza ubić zwierzynę na polowaniu. Ustrzelenie zwierzyny jest jednym z głównych celów polowania i może być wykonane przy użyciu broni palnej lub łuku. Ustrzelenie zwierzyny jest ważnym elementem łowiectwa, ponieważ pozwala na zdobycie mięsa i skór, które są następnie wykorzystywane do produkcji odzieży lub innych celów.

Ustrzelenie zwierzyny wymaga od myśliwego precyzyjnego celowania i umiejętności posługiwania się bronią. Myśliwi muszą również mieć dobrą wiedzę na temat zachowań dzikich zwierząt, aby móc je skutecznie upolować. Zazwyczaj myśliwi starają się ustrzelić zwierzynę tak blisko, jak to możliwe, aby uniknąć uszkodzenia mięsa lub skóry.

Ustrzelenie zwierzyny jest ważnym elementem łowiectwa i wymaga od myśliwego precyzyjnego celowania oraz dobrej wiedzy na temat zachowań dzikich zwierząt. Ustrzelenie pozwala na zdobycie mięsa i skór, które służą do produkcji odzieży lub innych celów. Myśliwi starają się ustrzelić zwierzynę tak blisko, jak to możliwe, aby uniknąć uszkodzenia mięsa lub skóry.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ustrzelić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę U

zobacz pełną listę haseł

uperlenie

perły pokrywąjące poroźe, zwłaszcza kozła i jelenia byka.

uszy

czuby z piór (dwa) wyrastające z tyłu głowy samca bataliona w okresie godowym.

uhla, uhla (Melanita fuse a L.)

północna kaczka należąca do grążyc, spotykana dość często na terenach nadbałtyckich (gdzie czasem zimuje); w głąb kraju zalatuje nielicznie. Ptak łowny, polowanie przypadkowe.

udziec

udo zwierzyny grubej

ustrzelić

ubić zwierzynę na polowaniu.

ubić

strzelić zwierzynę.

uciąć

o ptakach: nagle przerwać pieśń tokową.

ubranie

ubarwienie ptaków.

unosić

przyzwyczaić ptaka łowczego do przebywania w kapturze na ręce sokolnika.

upolować

zdobyć zwierzynę w czasie polowania.