Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wab

wab, wabienie

naśladowanie przez myśliwego głosów zwierząt lub ptaków, mające na celu sprowokowanie ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Do tego służą odpowiednie wabiki.

Wab to technika stosowana przez myśliwych, która polega na naśladowaniu głosów zwierząt lub ptaków. Celem tej techniki jest sprowokowanie zwierząt do odpowiedzi lub zbliżania się. Wab może być stosowany w celu polowania na dzikie zwierzęta, ale także w celu obserwacji ich zachowań.

Do wabu stosuje się specjalne wabiki, które są dostosowane do rodzaju zwierząt, które chcemy wabić. Mogą to być odgłosy śpiewu ptaków, odgłosy ryku dzikich zwierząt lub inne dźwięki, które mogą przyciągnąć uwagę zwierząt. Wabiki mogą być również wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra lub kości.

Myśliwi muszą być bardzo ostrożni podczas stosowania tej techniki, ponieważ niewłaściwe użycie wabika może sprawić, że zwierzęta będą się bać i uciekać. Dlatego ważne jest, aby myśliwi mieli dobre rozeznanie w temacie i wiedzieli, jak prawidłowo używać wabików.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wab w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wykształcać, wykształcać, nasadzać

budować poroże przez jeleniowate.

widłówka

młoda kuropatwa, która w wyniku pierzenia się utraciła środkowe sterówki.

wadera, wadera, wilczyca

samica wilka.

wieczny ósmak

jeleń byk, który z roku na rok powtarza poroże w formie ósmaka.

widlica

rozwidlenie odnogi lub tyki (w kształcie litery V) wieńca jelenia.

wąsy

kępki długich piór sterczących po obu stronach dzioba koguta dropia.

wyciąg

w broni myśliwskiej: urządzenie do wyciągania łusek z komory nabojowej.

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)

wąsacz

stary kogut dropia.

wnyk

pętla ze sznurka, drutu lub włosia, służąca kłusownikom do łapania zwierząt i ptaków. Umieszczana jest na drzewie, kołku lub krzakach w ten sposób, aby zwierzę weszło w pętlę. Na (...)