Definicja hasła: wab
- wab, wabienie
naśladowanie przez myśliwego głosów zwierząt lub ptaków, mające na celu sprowokowanie ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Do tego służą odpowiednie wabiki.
Wab - technika stosowana przez myśliwych, polegająca na naśladowaniu głosów zwierząt lub ptaków w celu sprowokowania ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Wab może być wykorzystywany zarówno do polowania, jak i do obserwacji zachowań dzikich zwierząt. Do wabu wykorzystuje się specjalne wabiki, które emitują odgłosy charakterystyczne dla konkretnego gatunku zwierząt, takie jak śpiew ptaków lub ryk dzikich zwierząt. Wabiki mogą być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra lub kości. Istotne jest, by myśliwi posiadali dobrą znajomość techniki wabienia oraz umieli prawidłowo używać wabików, aby nie odstraszyć zwierząt.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wab w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę W
- wydra, wydra (Lutra lutra L.)
gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)
- worek
woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.
- wabidło
urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.
- woliera
duża klatka z siatki służąca do hodowli lub przechowywania ptactwa łownego, głównie kuropatw i bażantów.
- warczeć
o rysiach wydających głos w czasie cieczki.
- wydż-ha
rozkaz charciarza pobudzający charty do gonu.
- wżery, wżery, rak
wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.
- wilczura
futro z wilczych skór.
- węglarz
lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.
- wylot
1) w broni myśliwskiej: otwór przewodu lufy, którym wychodzi pocisk;
2) miejsce wyjścia kuli z tuszy zwierzyny;
3) wyjście z nory.