Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wab

wab, wabienie

naśladowanie przez myśliwego głosów zwierząt lub ptaków, mające na celu sprowokowanie ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Do tego służą odpowiednie wabiki.

Wab - technika stosowana przez myśliwych, polegająca na naśladowaniu głosów zwierząt lub ptaków w celu sprowokowania ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Wab może być wykorzystywany zarówno do polowania, jak i do obserwacji zachowań dzikich zwierząt. Do wabu wykorzystuje się specjalne wabiki, które emitują odgłosy charakterystyczne dla konkretnego gatunku zwierząt, takie jak śpiew ptaków lub ryk dzikich zwierząt. Wabiki mogą być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra lub kości. Istotne jest, by myśliwi posiadali dobrą znajomość techniki wabienia oraz umieli prawidłowo używać wabików, aby nie odstraszyć zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wab w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wybębniać kunę

wypłaszać kunę z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem.

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

wyżeł niemiecki szorstkowłosy

pies myśliwski, budową i maścią przypominający vr. n. gładkowłosego. Różni się od niego długością i rodzajem włosa. Ma sierść ostrą, twardą o długości ok. 4 cm. Pysk (...)

warowanie

pozycja psa: leży na brzuchu i głowę trzyma na łapach.

węglarz

lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

wycie

przeciągły głos wilka.

wilczura

futro z wilczych skór.

woliera

duża klatka z siatki służąca do hodowli lub przechowywania ptactwa łownego, głównie kuropatw i bażantów.