Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wilczyca

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

Wilczyca jest samicą wilka, która występuje w wielu gatunkach wilków. Wilczyce są zazwyczaj mniejsze od samców i mają bardziej zaokrągloną sylwetkę. Ich sierść jest często ciemniejsza i bardziej miękka niż u samców. Wilczyce są zazwyczaj silniejsze i bardziej odporne na choroby niż samce. Wilczyce są również bardziej aktywne i skłonne do przemierzania dużych odległości w poszukiwaniu pożywienia.

Wilczyce są zazwyczaj bardziej ostrożne i ostrożne niż samce, co czyni je lepszymi matkami. Wilczyce są odpowiedzialne za opiekę nad młodymi wilkami, a także za ich wychowanie i nauczanie. Wilczyce są również odpowiedzialne za utrzymanie porządku w stadzie, a także za jego obronę przed drapieżnikami.

Wilczyce są ważnym elementem ekosystemu, ponieważ regulują populacje innych gatunków, takich jak lisy, jelenie i dziki. Wilki mogą również pomagać w ochronie środowiska poprzez redukcję populacji dzikich zwierząt, które mogłyby być szkodliwe dla lokalnych ekosystemów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wilczyca w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

włóczka

wleczenie zabitego zwierza lub ptaka w celu stworzenia sztucznego tropu do szkolenia psa myśliwskiego albo zwabienia wilka lub lisa.

wilczy dół

stosowana do końca XIX w. pułapka na wilki.

wylot

1) w broni myśliwskiej: otwór przewodu lufy, którym wychodzi pocisk;
2) miejsce wyjścia kuli z tuszy zwierzyny;
3) wyjście z nory.

wiecha

inaczej polano.

wyprzedzenie

mierzenie z broni do ruchomego celu (przed cel), uwzględniające prędkość pocisku oraz prędkość, kierunek i odległość myśliwego od poruszającego się celu. Średnia prędkość (...)

wodzić

o samicy: prowadzić młode.

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

wilczek

młody wilk.

wypluwki

nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.