Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wilczyca

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

Wilczyca jest samicą wilka, która występuje w wielu gatunkach wilków. Wilczyce są zazwyczaj mniejsze od samców i mają bardziej zaokrągloną sylwetkę. Ich sierść jest często ciemniejsza i bardziej miękka niż u samców. Wilczyce są zazwyczaj silniejsze i bardziej odporne na choroby niż samce. Wilczyce są również bardziej aktywne i skłonne do przemierzania dużych odległości w poszukiwaniu pożywienia.

Wilczyce są zazwyczaj bardziej ostrożne i ostrożne niż samce, co czyni je lepszymi matkami. Wilczyce są odpowiedzialne za opiekę nad młodymi wilkami, a także za ich wychowanie i nauczanie. Wilczyce są również odpowiedzialne za utrzymanie porządku w stadzie, a także za jego obronę przed drapieżnikami.

Wilczyce są ważnym elementem ekosystemu, ponieważ regulują populacje innych gatunków, takich jak lisy, jelenie i dziki. Wilki mogą również pomagać w ochronie środowiska poprzez redukcję populacji dzikich zwierząt, które mogłyby być szkodliwe dla lokalnych ekosystemów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wilczyca w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

warczeć

o rysiach wydających głos w czasie cieczki.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

wycieranie poroża

ścieranie przez jeleniowate scypułu z wykształconego już poroża.

wyciec

o ptakach łownych, przeważnie o kuropatwach i bażantach: uciec bezszelestnie.

wiecheć

inaczej pędzel.

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

wabidło

urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.

włóczyć

o borsuku: znosić suche rośliny do zaścielenia nory na zimę.

wachlarz

ogon koguta głuszca.

Winchester

amerykańska firma produkująca broń, w tym sztucery, repetowane charakterystycznie od dołu.