Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: włóczyć

włóczyć

o borsuku: znosić suche rośliny do zaścielenia nory na zimę.

Włóczyć - w kontekście zachowania borsuka, polega na zbieraniu suchej roślinności i przemieszczaniu jej do nory, zazwyczaj w okresie jesiennym, celem zaścielenia nor podczas zbliżającej się zimy. Borsuk wykorzystuje tak zgromadzone materiały do budowy lub wyścielenia swojej nory oraz do stworzenia schronienia dla siebie i swojej rodziny. Może również ukrywać się pod zgromadzonymi suchymi liśćmi lub trawami w celu ochrony przed drapieżnikami lub niskimi temperaturami. Zbieranie suchej roślinności jest istotnym elementem adaptacji borsuka do warunków naturalnego środowiska, umożliwiając mu przetrwanie trudnych warunków pogodowych oraz zapewnienie bezpiecznego schronienia w nory. Włóczenie jest również istotne dla utrzymania właściwej wilgotności i ciepła w norze borsuka.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj włóczyć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wybębniać kunę

wypłaszać kunę z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem.

wilczek

młody wilk.

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

wiatr

1) zapach właściwy danemu gatunkowi zwierzyny lub ptactwa; umożliwia pracę psu myśliwskiemu
2) węch psa myśliwskiego: górny - gdy pies pracuje z głową podniesioną do góry, dolny - (...)

wyciąg

w broni myśliwskiej: urządzenie do wyciągania łusek z komory nabojowej.

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

wyrzutnik

zob. eżektor.

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

wełna

sierść muflona lub żubra.