Definicja hasła: wilczy chód
- wilczy chód
sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy kilka wilków, ale nie potrafi podać ich liczby.
Wilczy chód jest charakterystycznym sposobem poruszania się wilków, polegającym na stawianiu nóg dokładnie w trop poprzednika przez wszystkie wilki w stadzie. Ten sposób poruszania tworzy ciągły ślad, który jest trudny do zauważenia dla laika, ale stanowi ważne źródło informacji dla doświadczonego tropiciela. Dzięki wilczemu chodowi można określić, czy w danym momencie przechodził jeden wilk czy całe stado, jednak nie pozwala to na dokładne określenie liczby zwierząt. Wilczy chód jest istotnym elementem łowiectwa, umożliwia lepsze zrozumienie zachowań i zwyczajów wilków oraz pozwala myśliwym na efektywniejsze planowanie polowań i określanie liczebności stada.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wilczy chód w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę W
- wiara myśliwska
doborowa, zgrana grupa myśliwych.
- wabik
przyżąd do wabienia zwierzyny łownej lub ptactwa (zob. muszla, piszczałka, (...)
- wykształcać, wykształcać, nasadzać
budować poroże przez jeleniowate.
- wżery, wżery, rak
wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.
- wystawy psów rasowych
pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)
- wyciskać
wygonić zwierzynę z jej kryjówki.
- węglarz
lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.
- wychowalnia
pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.
- woliera
duża klatka z siatki służąca do hodowli lub przechowywania ptactwa łownego, głównie kuropatw i bażantów.