Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wybębniać kunę

wybębniać kunę

wypłaszać kunę z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem.

Wybębnianie kuny to technika łowiecka, która polega na wypłaszaniu kuny z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem. Jest to jedna z najstarszych metod polowania na te zwierzęta, która była stosowana już w starożytności. Technika ta jest szczególnie skuteczna w przypadku dzikich kun, ponieważ są one bardzo ostrożne i trudno je wypatrzyć. Wybębnianie polega na tym, że łowca opukuje pniem drzewa wokół dziupli, w której schroniła się kuna. Dzięki temu zwierzę jest wypłaszane z dziupli i może być łatwo złapane.

Technika ta jest bardzo skuteczna, ale ma też swoje wady. Przede wszystkim jest to dość głośny proces, co może sprawić, że inne zwierzęta uciekną lub będą się bać. Ponadto może on również spowodować uszkodzenia drzewa, jeśli nie jest ono odpowiednio chronione. Dlatego ważne jest, aby łowcy stosowali tę technikę z rozwagą i uważali na to, aby nie uszkodzić drzewa ani nie spłoszyć innych zwierząt.

Wybębnianie kuny to skuteczna technika polowania na te zwierzęta, ale powinna być stosowana z rozwagą i umiarem. Jeśli jest ona stosowana prawidłowo i ostrożnie, może być bardzo skuteczną metodą polowania na te zwierzaki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wybębniać kunę w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wyciskać

wygonić zwierzynę z jej kryjówki.

wilcza odnoga

dodatkowa odnoga w wieńcu jelenia wyrastająca między opierakiem a koroną.

wjechać

o psie norowcu, lisie, borsuku, jenocie i króliku: wejść do nory.

wełna

sierść muflona lub żubra.

wabidło

urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.

włóczyć

o borsuku: znosić suche rośliny do zaścielenia nory na zimę.

wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)

gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)

wystawy psów rasowych

pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)

wylot

1) w broni myśliwskiej: otwór przewodu lufy, którym wychodzi pocisk;
2) miejsce wyjścia kuli z tuszy zwierzyny;
3) wyjście z nory.

włosień kręty

zob. trychina.