Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wiara myśliwska

wiara myśliwska

doborowa, zgrana grupa myśliwych.

Wiara myśliwska to doborowa, zgrana grupa myśliwych skupiających się na wspólnej działalności łowieckiej. Składają się na nią osoby wyłonione na podstawie umiejętności, doświadczenia i zaangażowania w polowanie. Członkowie wiary myśliwskiej cechują się bliskimi więzami i wspierają się nawzajem, dążąc do realizacji wspólnych celów łowieckich. Oprócz udziału w polowaniach, wiara myśliwska stanowi również platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń dotyczących polowań oraz innych istotnych aspektów związanych z łowiectwem. Dzięki tej kooperatywie, członkowie mogą doskonalić swoje umiejętności oraz rozwiązywać ewentualne trudności napotykane podczas polowań. Wiara myśliwska odegrać ważną rolę w integrowaniu pasjonatów łowiectwa, poszerzając ich horyzonty oraz umożliwiając wymianę poglądów na temat tego zajęcia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wiara myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

wybębniać kunę

wypłaszać kunę z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem.

wystawy psów rasowych

pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)

wizurka

wąska przecinka zrobiona w lesie, od stałego stanowiska, ułatwiająca oddanie strzału w gęstwinie.

wyrzutnik

zob. eżektor.

wilcza odnoga

dodatkowa odnoga w wieńcu jelenia wyrastająca między opierakiem a koroną.

wycieranie poroża

ścieranie przez jeleniowate scypułu z wykształconego już poroża.

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

wypychanie zwierząt

1) wypędzanie zwierzyny lub ptactwa z zarośli przez psa myśliwskiego;
2) preparowanie trofeów, polegające na wypełnianiu skóry i modelowaniu postaci całego zwierzęcia lub ptaka.