Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wiara myśliwska

wiara myśliwska

doborowa, zgrana grupa myśliwych.

Wiara myśliwska to doborowa, zgrana grupa myśliwych skupiających się na wspólnej działalności łowieckiej. Składają się na nią osoby wyłonione na podstawie umiejętności, doświadczenia i zaangażowania w polowanie. Członkowie wiary myśliwskiej cechują się bliskimi więzami i wspierają się nawzajem, dążąc do realizacji wspólnych celów łowieckich. Oprócz udziału w polowaniach, wiara myśliwska stanowi również platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń dotyczących polowań oraz innych istotnych aspektów związanych z łowiectwem. Dzięki tej kooperatywie, członkowie mogą doskonalić swoje umiejętności oraz rozwiązywać ewentualne trudności napotykane podczas polowań. Wiara myśliwska odegrać ważną rolę w integrowaniu pasjonatów łowiectwa, poszerzając ich horyzonty oraz umożliwiając wymianę poglądów na temat tego zajęcia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wiara myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wyżeł niemiecki szorstkowłosy

pies myśliwski, budową i maścią przypominający vr. n. gładkowłosego. Różni się od niego długością i rodzajem włosa. Ma sierść ostrą, twardą o długości ok. 4 cm. Pysk (...)

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

wiecha

inaczej polano.

wnyk

pętla ze sznurka, drutu lub włosia, służąca kłusownikom do łapania zwierząt i ptaków. Umieszczana jest na drzewie, kołku lub krzakach w ten sposób, aby zwierzę weszło w pętlę. Na (...)

wodzić

o samicy: prowadzić młode.

włosień kręty

zob. trychina.

wlot

miejsce, w które pocisk trafił zwierzę.

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

wyciskać

wygonić zwierzynę z jej kryjówki.

wilk, wilk (Canis lupus L.)

gatunek z rodziny psów, długość ciała około 100-150 cm, ogona 30-50 cm, ciężar ciała 30-60 kg, ubarwienie płowe, czerniawe na grzbiecie, pierś, brzuch oraz wewnętrzna strona nóg (...)