Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wypluwki

wypluwki

nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.

Wypluwki to nie strawione części zwierząt, które są wypluwane przez ptaki drapieżne. Wypluwki są uważane za ważny element środowiska naturalnego, ponieważ służą jako źródło informacji o diecie ptaków drapieżnych. Mogą zawierać kości, skórę, pióra i inne nienadające się do strawienia części zwierząt. Ptaki drapieżne wypluwają wypluwki po posiłku, aby pozbyć się niestrawionych fragmentów. Dodatkowo, analiza wypluwek umożliwia określenie gatunków ofiar ptaków drapieżnych oraz ich liczebności w danym obszarze. Badacze łowiectwa stosują analizę wypluwek do lepszego zrozumienia diety ptaków drapieżnych i ich wpływu na ekosystem. Może to również pomóc określić liczebność populacji ofiar ptaków drapieżnych oraz ich stan zdrowia. Dodatkowo wypluwki są używane do oceny skuteczności programów kontroli populacji szkodników.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wypluwki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wilczura

futro z wilczych skór.

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)

włóczka

wleczenie zabitego zwierza lub ptaka w celu stworzenia sztucznego tropu do szkolenia psa myśliwskiego albo zwabienia wilka lub lisa.

wylot

1) w broni myśliwskiej: otwór przewodu lufy, którym wychodzi pocisk;
2) miejsce wyjścia kuli z tuszy zwierzyny;
3) wyjście z nory.

węglarz

lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.

wystawy psów rasowych

pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)

wlot

miejsce, w które pocisk trafił zwierzę.

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

wypierzyć się

o ptakach: które zmieniły upierzenie.

wieniec koronny

wieniec zakończony koronami obustronnie koronny) lub tylko jedną koroną (jednostronnie koronny).