Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wypluwki

wypluwki

nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.

Wypluwki to nie strawione części zwierząt, które są wypluwane przez ptaki drapieżne. Wypluwki są uważane za ważny element środowiska naturalnego, ponieważ służą jako źródło informacji o diecie ptaków drapieżnych. Mogą zawierać kości, skórę, pióra i inne nienadające się do strawienia części zwierząt. Ptaki drapieżne wypluwają wypluwki po posiłku, aby pozbyć się niestrawionych fragmentów. Dodatkowo, analiza wypluwek umożliwia określenie gatunków ofiar ptaków drapieżnych oraz ich liczebności w danym obszarze. Badacze łowiectwa stosują analizę wypluwek do lepszego zrozumienia diety ptaków drapieżnych i ich wpływu na ekosystem. Może to również pomóc określić liczebność populacji ofiar ptaków drapieżnych oraz ich stan zdrowia. Dodatkowo wypluwki są używane do oceny skuteczności programów kontroli populacji szkodników.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wypluwki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wiatr

1) zapach właściwy danemu gatunkowi zwierzyny lub ptactwa; umożliwia pracę psu myśliwskiemu
2) węch psa myśliwskiego: górny - gdy pies pracuje z głową podniesioną do góry, dolny - (...)

wypluwki

nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.

wnyk

pętla ze sznurka, drutu lub włosia, służąca kłusownikom do łapania zwierząt i ptaków. Umieszczana jest na drzewie, kołku lub krzakach w ten sposób, aby zwierzę weszło w pętlę. Na (...)

wędrowny

1) o zwierzynie zmieniającej często miejsce pobytu;
2) O ptactwie odlatującym w jesieni na południe, a powracającym wiosną.

wełna

sierść muflona lub żubra.

węglarz

lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

wlot

miejsce, w które pocisk trafił zwierzę.

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)