Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wypluwki

wypluwki

nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.

Wypluwki to nie strawione części zwierząt, które są wypluwane przez ptaki drapieżne. Wypluwki są uważane za ważny element środowiska naturalnego, ponieważ służą jako źródło informacji o tym, co ptaki drapieżne jedzą. Wypluwki mogą zawierać kości, skórę, pióra i inne części zwierząt, które ptaki nie mogły strawić.

Ptaki drapieżne wypluwają wypluwki po posiłku, aby pozbyć się niestrawionych części. Wypluwki są również uważane za ważny element ekosystemu, ponieważ służą jako źródło informacji o tym, co ptaki drapieżne jedzą. Wypluwki mogą być użyte do określenia gatunków ofiar ptaków drapieżnych oraz ich liczebności w określonym obszarze.

Badacze łowiectwa czasami analizują wypluwki, aby lepiej zrozumieć dietę ptaków drapieżnych i ich wpływ na ekosystem. Analiza wypluwek może również pomóc badaczom określić liczebność populacji ofiar ptaków drapieżnych oraz ich stan zdrowia. Wypluwki mogą również być użyte do określenia skuteczności programów kontroli populacji szkodników.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wypluwki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

wypluwki

nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.

wiara myśliwska

doborowa, zgrana grupa myśliwych.

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.

wlot

miejsce, w które pocisk trafił zwierzę.

włóczyć

o borsuku: znosić suche rośliny do zaścielenia nory na zimę.

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

warowanie

pozycja psa: leży na brzuchu i głowę trzyma na łapach.

wietrzyć

o zwierzynie czworonożnej i psie: badać otoczenie za pomocą węchu.