Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wilczy dół

wilczy dół

stosowana do końca XIX w. pułapka na wilki.

Wilczy dół to rodzaj pułapki, która była stosowana do końca XIX wieku. Była to pułapka, która służyła do pochwytywania wilków. Pułapka składała się z drewnianej konstrukcji, która miała kształt doliny lub dołu. Konstrukcja ta była wykonana z desek i miała otwory w ścianach, aby umożliwić wilkom wejście do środka. Wewnątrz pułapki znajdowały się drabiny, które prowadziły do górnego poziomu. Gdy wilk wchodził do pułapki, drabiny uniemożliwiały mu powrót na dół. Wilk był więc uwięziony i można go było łatwo schwytać.

Pułapka ta bywa nazywana również „pułapką na wilki” lub „pułapką na dzikie zwierzęta”. Wilczy dół bywa również określany jako „pułapka na wilki” lub „pułapka na dzikie zwierzęta”. Pułapka ta bywa również określana jako „pułapka na wilki” lub „pułapka na dzikie zwierzęta”. Bywa ona również nazywana „pułapką na wilki” lub „pułapką na dzikie zwierzęta”.

Wilczy dół bywa również określany jako „pułapka na wilki” lub „pułapka na dzikie zwierzęta”. Bywa ona również nazywana „pułapką na wilki” lub „pu

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wilczy dół w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

włosień kręty

zob. trychina.

wieczny ósmak

jeleń byk, który z roku na rok powtarza poroże w formie ósmaka.

welshterier

mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.

wełna

sierść muflona lub żubra.

wyprzedzenie

mierzenie z broni do ruchomego celu (przed cel), uwzględniające prędkość pocisku oraz prędkość, kierunek i odległość myśliwego od poruszającego się celu. Średnia prędkość (...)

wyciskać

wygonić zwierzynę z jej kryjówki.

wilcza odnoga

dodatkowa odnoga w wieńcu jelenia wyrastająca między opierakiem a koroną.

wydż-ha

rozkaz charciarza pobudzający charty do gonu.

wąsacz

stary kogut dropia.