Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wełna

wełna

sierść muflona lub żubra.

Wełna jest sierścią zwierząt z rodziny muflonów lub żubrów. Jest to bardzo ceniona sierść, która jest używana do produkcji odzieży, akcesoriów i innych produktów. Wełna jest bardzo miękka i delikatna w dotyku, a także bardzo trwała. Jest ona również wysoce odporna na działanie czynników atmosferycznych, co czyni ją idealną do produkcji odzieży outdoorowej. Wełna ma również właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że utrzymuje ciepło w zimne dni i chłodzi w gorące dni.

Wełna pochodzi z naturalnych skór zwierząt, więc ma naturalne właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Jest to ważne dla osób cierpiących na alergie lub astmę, ponieważ wełna nie powoduje reakcji alergicznych. Wełna jest również bardzo trwała i może być prane w pralce bez obaw o uszkodzenie.

Wełna jest również bardzo ekologicznym materiałem, ponieważ pochodzi z naturalnych skór zwierząt. Nie wymaga ona żadnych dodatkowych chemikaliów ani innych substancji do produkcji odzieży lub akcesoriów. Wełna jest również biodegradowalna i może być łatwo utylizowana po użyciu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wełna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wataha

stado dzików lub wilków.

wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)

ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)

wizurka

wąska przecinka zrobiona w lesie, od stałego stanowiska, ułatwiająca oddanie strzału w gęstwinie.

wabik

przyżąd do wabienia zwierzyny łownej lub ptactwa (zob. muszla, piszczałka, (...)

wąsy

kępki długich piór sterczących po obu stronach dzioba koguta dropia.

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

wycinek

trzyletni samiec dzika.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

wybijak

przyrząd służący do wybijania spłonek z łuski naboju śrutowego.

wieczny ósmak

jeleń byk, który z roku na rok powtarza poroże w formie ósmaka.