Definicja hasła: wełna
- wełna
sierść muflona lub żubra.
Wełna jest sierścią zwierząt z rodziny muflonów lub żubrów. Jest to bardzo ceniona sierść, która jest używana do produkcji odzieży, akcesoriów i innych produktów. Wełna jest bardzo miękka i delikatna w dotyku, a także bardzo trwała. Jest ona również wysoce odporna na działanie czynników atmosferycznych, co czyni ją idealną do produkcji odzieży outdoorowej. Wełna ma również właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że utrzymuje ciepło w zimne dni i chłodzi w gorące dni.
Wełna pochodzi z naturalnych skór zwierząt, więc ma naturalne właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Jest to ważne dla osób cierpiących na alergie lub astmę, ponieważ wełna nie powoduje reakcji alergicznych. Wełna jest również bardzo trwała i może być prane w pralce bez obaw o uszkodzenie.
Wełna jest również bardzo ekologicznym materiałem, ponieważ pochodzi z naturalnych skór zwierząt. Nie wymaga ona żadnych dodatkowych chemikaliów ani innych substancji do produkcji odzieży lub akcesoriów. Wełna jest również biodegradowalna i może być łatwo utylizowana po użyciu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wełna w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę W
- wataha
stado dzików lub wilków.
- wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)
gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)
- wieczny ósmak
jeleń byk, który z roku na rok powtarza poroże w formie ósmaka.
- włóczka
wleczenie zabitego zwierza lub ptaka w celu stworzenia sztucznego tropu do szkolenia psa myśliwskiego albo zwabienia wilka lub lisa.
- woliera
duża klatka z siatki służąca do hodowli lub przechowywania ptactwa łownego, głównie kuropatw i bażantów.
- wąsy
kępki długich piór sterczących po obu stronach dzioba koguta dropia.
- waga
kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.
- wylot
1) w broni myśliwskiej: otwór przewodu lufy, którym wychodzi pocisk;
2) miejsce wyjścia kuli z tuszy zwierzyny;
3) wyjście z nory.
- wypluwki
nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.
- worek
woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.