Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wełna

wełna

sierść muflona lub żubra.

Wełna to sierść zwierząt z rodziny muflonów lub żubrów. Jest to ceniona sierść, używana do produkcji odzieży, akcesoriów i innych produktów. Wełna charakteryzuje się miękkością oraz wysoką trwałością. Ponadto jest odporna na warunki atmosferyczne, dlatego nadaje się doskonale do produkcji odzieży outdoorowej.

Wełna posiada właściwości termoregulacyjne, utrzymuje ciepło w chłodne dni i chłodzi w upalne. Naturalnie antybakteryjna i antyalergiczna, jest bezpieczna dla osób cierpiących na alergie oraz astmę. Dodatkowo wełna cechuje się wytrzymałością i może być prana w pralce bez ryzyka uszkodzenia.

Jako ekologiczny materiał, pochodzący z naturalnych źródeł, wełna nie wymaga dodatkowych substancji chemicznych do produkcji odzieży i akcesoriów oraz jest biodegradowalna, co ułatwia jej utylizację po zużyciu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wełna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)

gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)

wycieranie poroża

ścieranie przez jeleniowate scypułu z wykształconego już poroża.

wjechać

o psie norowcu, lisie, borsuku, jenocie i króliku: wejść do nory.

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

wypierzyć się

o ptakach: które zmieniły upierzenie.

wędrowny

1) o zwierzynie zmieniającej często miejsce pobytu;
2) O ptactwie odlatującym w jesieni na południe, a powracającym wiosną.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

wąsy

kępki długich piór sterczących po obu stronach dzioba koguta dropia.

wlot

miejsce, w które pocisk trafił zwierzę.

wyprzedzenie

mierzenie z broni do ruchomego celu (przed cel), uwzględniające prędkość pocisku oraz prędkość, kierunek i odległość myśliwego od poruszającego się celu. Średnia prędkość (...)