Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wełna

wełna

sierść muflona lub żubra.

Wełna to sierść zwierząt z rodziny muflonów lub żubrów. Jest to ceniona sierść, używana do produkcji odzieży, akcesoriów i innych produktów. Wełna charakteryzuje się miękkością oraz wysoką trwałością. Ponadto jest odporna na warunki atmosferyczne, dlatego nadaje się doskonale do produkcji odzieży outdoorowej.

Wełna posiada właściwości termoregulacyjne, utrzymuje ciepło w chłodne dni i chłodzi w upalne. Naturalnie antybakteryjna i antyalergiczna, jest bezpieczna dla osób cierpiących na alergie oraz astmę. Dodatkowo wełna cechuje się wytrzymałością i może być prana w pralce bez ryzyka uszkodzenia.

Jako ekologiczny materiał, pochodzący z naturalnych źródeł, wełna nie wymaga dodatkowych substancji chemicznych do produkcji odzieży i akcesoriów oraz jest biodegradowalna, co ułatwia jej utylizację po zużyciu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wełna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.

wiatr

1) zapach właściwy danemu gatunkowi zwierzyny lub ptactwa; umożliwia pracę psu myśliwskiemu
2) węch psa myśliwskiego: górny - gdy pies pracuje z głową podniesioną do góry, dolny - (...)

wydż-ha

rozkaz charciarza pobudzający charty do gonu.

warczeć

o rysiach wydających głos w czasie cieczki.

wykształcać, wykształcać, nasadzać

budować poroże przez jeleniowate.

wyprzedzenie

mierzenie z broni do ruchomego celu (przed cel), uwzględniające prędkość pocisku oraz prędkość, kierunek i odległość myśliwego od poruszającego się celu. Średnia prędkość (...)

wąsacz

stary kogut dropia.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

wabidło

urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.

wyżeł niemiecki szorstkowłosy

pies myśliwski, budową i maścią przypominający vr. n. gładkowłosego. Różni się od niego długością i rodzajem włosa. Ma sierść ostrą, twardą o długości ok. 4 cm. Pysk (...)