Definicja hasła: wlot
- wlot
miejsce, w które pocisk trafił zwierzę.
Wlot to termin używany w łowiectwie, aby określić miejsce, w które trafił pocisk wystrzelony przez myśliwego. Wlot jest ważnym elementem łowiectwa, ponieważ pozwala myśliwemu określić skuteczność swojego strzału i zrozumieć, jak zwierzę reagowało na strzał. Wlot może być również używany do określenia, czy zwierzę zostało trafione w odpowiednie miejsce.
Wlot może być określony przez myśliwego lub innego obserwatora, który widzi miejsce, w którym pocisk trafił zwierzę. Może to być widoczne na skórze lub sierści zwierzęcia lub na otoczeniu, jeśli pocisk trafił w powierzchnię. Myśliwi mogą również ustalić wlot poprzez badanie śladów krwi i tkanek na miejscu strzału.
Myśliwi mogą również ustalić wlot poprzez badanie narządów wewnętrznych zwierzęcia po jego upolowaniu. Badanie narządów wewnętrznych może pomóc myśliwemu określić, czy pocisk trafił w odpowiednie miejsce i czy zadane obrażenia były dostateczne do zabicia zwierzęcia.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wlot w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę W
- wilczyca, wilczyca, wadera
samica wilka.
- wiara myśliwska
doborowa, zgrana grupa myśliwych.
- wtok
wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.
- wilczek
młody wilk.
- wabik
przyżąd do wabienia zwierzyny łownej lub ptactwa (zob. muszla, piszczałka, (...)
- włóczyć
o borsuku: znosić suche rośliny do zaścielenia nory na zimę.
- wilczy chód
sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)
- wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)
ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)
- wieczny ósmak
jeleń byk, który z roku na rok powtarza poroże w formie ósmaka.