Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wlot

wlot

miejsce, w które pocisk trafił zwierzę.

Wlot to termin używany w łowiectwie, aby określić miejsce, w które trafił pocisk wystrzelony przez myśliwego. Wlot jest ważnym elementem łowiectwa, ponieważ pozwala myśliwemu określić skuteczność swojego strzału i zrozumieć, jak zwierzę reagowało na strzał. Wlot może być również używany do określenia, czy zwierzę zostało trafione w odpowiednie miejsce.

Wlot może być określony przez myśliwego lub innego obserwatora, który widzi miejsce, w którym pocisk trafił zwierzę. Może to być widoczne na skórze lub sierści zwierzęcia lub na otoczeniu, jeśli pocisk trafił w powierzchnię. Myśliwi mogą również ustalić wlot poprzez badanie śladów krwi i tkanek na miejscu strzału.

Myśliwi mogą również ustalić wlot poprzez badanie narządów wewnętrznych zwierzęcia po jego upolowaniu. Badanie narządów wewnętrznych może pomóc myśliwemu określić, czy pocisk trafił w odpowiednie miejsce i czy zadane obrażenia były dostateczne do zabicia zwierzęcia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wlot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

wiara myśliwska

doborowa, zgrana grupa myśliwych.

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

wilczek

młody wilk.

wabik

przyżąd do wabienia zwierzyny łownej lub ptactwa (zob. muszla, piszczałka, (...)

włóczyć

o borsuku: znosić suche rośliny do zaścielenia nory na zimę.

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)

wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)

ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)

wieczny ósmak

jeleń byk, który z roku na rok powtarza poroże w formie ósmaka.

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).