Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: warowanie

warowanie

pozycja psa: leży na brzuchu i głowę trzyma na łapach.

Warowanie to podstawowa pozycja, w której pies leży na brzuchu i trzyma głowę na łapach. Wykorzystywana głównie w szkoleniu łowieckim, jest przydatna do utrzymania ciszy, niewidoczności oraz skupienia psa na obserwacji otoczenia bez ruchu. Może być stosowana podczas polowań lub innych aktywności łowieckich, umożliwiając psu utrzymanie pozycji przez długi czas. Dodatkowo służy do nauki innych umiejętności łowieckich, takich jak tropienie i szukanie. Ponadto jest użyteczna do kształtowania kontroli emocjonalnej psa poprzez odpoczynek i relaks, co może pomóc mu w radzeniu sobie ze stresem oraz utrzymaniu spokoju i opanowania w stresujących sytuacjach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj warowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wycieranie poroża

ścieranie przez jeleniowate scypułu z wykształconego już poroża.

wiara myśliwska

doborowa, zgrana grupa myśliwych.

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

wyżeł niemiecki szorstkowłosy

pies myśliwski, budową i maścią przypominający vr. n. gładkowłosego. Różni się od niego długością i rodzajem włosa. Ma sierść ostrą, twardą o długości ok. 4 cm. Pysk (...)

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

wyciec

o ptakach łownych, przeważnie o kuropatwach i bażantach: uciec bezszelestnie.

wodzić

o samicy: prowadzić młode.

wilczura

futro z wilczych skór.

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.