Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: warowanie

warowanie

pozycja psa: leży na brzuchu i głowę trzyma na łapach.

Warowanie to pozycja, w której pies leży na brzuchu i trzyma głowę na łapach. Jest to jedna z podstawowych pozycji, które psy uczą się w szkoleniu łowieckim. Warowanie jest szczególnie przydatne w sytuacjach, w których pies musi być cichy i niewidoczny. Pozycja ta pozwala psu na utrzymanie ciszy i skupienia, a także na obserwowanie otoczenia bez ruchu.

Pies może być w tej pozycji przez długi czas, co czyni ją idealną do polowań lub innych aktywności łowieckich. Warowanie jest również bardzo przydatne do nauki innych umiejętności łowieckich, takich jak tropienie i szukanie. Pies może być w tej pozycji podczas szkolenia, aby mógł skoncentrować się na poleceniach swojego właściciela lub instruktora.

Warowanie jest również bardzo przydatne do nauki kontroli emocjonalnej psa. Pozycja ta pozwala psu na odpoczynek i relaks, co może pomóc mu w radzeniu sobie z stresującymi sytuacjami lub sytuacjami, które mogą powodować lęk lub strach. Warowanie może również pomóc psu w utrzymaniu spokoju i opanowania podczas polowań lub innych aktywności łowieckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj warowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.

węglarz

lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

warczeć

o rysiach wydających głos w czasie cieczki.

wypalić

wystrzelić.

wilcza odnoga

dodatkowa odnoga w wieńcu jelenia wyrastająca między opierakiem a koroną.

wilczy dół

stosowana do końca XIX w. pułapka na wilki.

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

wybijak

przyrząd służący do wybijania spłonek z łuski naboju śrutowego.