Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: warchlak

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

Warchlak to dzik w pierwszym roku życia. Jest to okres, kiedy młody dzik jest szczególnie wrażliwy na zmiany środowiskowe i może być bardziej podatny na choroby oraz inne czynniki zagrażające jego zdrowiu. Warchlaki są mniejsze od dorosłych dzików i charakteryzują się mniejszymi uszami, skierowanymi bardziej ku przodowi niż u osobników dorosłych. Ich futro jest jaśniejsze i bardziej miękkie niż u dorosłych osobników. Warchlaki aktywne są głównie w porach dnia, gdy temperatura jest najwyższa, kiedy szukają pożywienia takiego jak trawa, liście, owoce i warzywa, oraz polują na małe zwierzęta jak myszy lub nornice.

Warchlaki są również towarzyskie i często gromadzą się w stadach w celu ochrony przed drapieżnikami. Pełnią istotną rolę w ekosystemie łowieckim poprzez utrzymanie równowagi populacji dzikich zwierząt oraz konkurując o pożywienie. Stanowią też ważne źródło mięsa dla polowań myśliwskich ze względu na smak oraz wartości odżywcze ich mięsa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj warchlak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wielotykowość

rogacz lub byk mający poroże o większej niż dwie liczbie tyk.

wilczek

młody wilk.

wilk, wilk (Canis lupus L.)

gatunek z rodziny psów, długość ciała około 100-150 cm, ogona 30-50 cm, ciężar ciała 30-60 kg, ubarwienie płowe, czerniawe na grzbiecie, pierś, brzuch oraz wewnętrzna strona nóg (...)

wiecheć

inaczej pędzel.

wypalić

wystrzelić.

Winchester

amerykańska firma produkująca broń, w tym sztucery, repetowane charakterystycznie od dołu.

widłak

młody jeleń byk lub kozioł mający na każdej, lub przynajmniej na jednej, tyce najwyżej dwie odnogi.

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)

wnyk

pętla ze sznurka, drutu lub włosia, służąca kłusownikom do łapania zwierząt i ptaków. Umieszczana jest na drzewie, kołku lub krzakach w ten sposób, aby zwierzę weszło w pętlę. Na (...)

wietrzyć

o zwierzynie czworonożnej i psie: badać otoczenie za pomocą węchu.