Definicja hasła: warchlak
- warchlak
dzik w pierwszym roku życia.
Warchlak to dzik w pierwszym roku życia. Jest to okres, w którym dzik jest szczególnie wrażliwy na zmiany środowiskowe i może być bardziej podatny na choroby i inne czynniki zagrażające jego zdrowiu. Warchlaki są mniejsze od dorosłych dzików i mają mniejsze uszy, które są bardziej skierowane do przodu niż u dorosłych. Ich futro jest również jaśniejsze i bardziej miękkie niż u dorosłych.
Warchlaki są aktywne głównie w porach dnia, kiedy temperatura jest najwyższa. W tym czasie szukają pożywienia, takiego jak trawa, liście, owoce i warzywa. Mogą również polować na małe zwierzęta, takie jak myszy lub nornice. Warchlaki są również bardzo towarzyskie i często gromadzą się w stadach, aby chronić się przed drapieżnikami.
Warchlaki są ważnymi członkami ekosystemu łowieckiego. Ich obecność pomaga utrzymać równowagę w populacji dzikich zwierząt poprzez ograniczanie liczebności innych gatunków oraz poprzez konkurencję o pożywienie. Są również ważnymi ofiarami polowań myśliwskich, ponieważ ich mięso jest smaczne i zdrowe.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj warchlak w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę W
- wataha
stado dzików lub wilków.
- welshterier
mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.
- walić
o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.
- wtok
wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.
- wybębniać kunę
wypłaszać kunę z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem.
- wykot
wydawanie na świat młodych przez sarny, muflony, kozice, zające i króliki.
- wżery, wżery, rak
wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.
- wnyk
pętla ze sznurka, drutu lub włosia, służąca kłusownikom do łapania zwierząt i ptaków. Umieszczana jest na drzewie, kołku lub krzakach w ten sposób, aby zwierzę weszło w pętlę. Na (...)
- wąsacz
stary kogut dropia.