Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: warchlak

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

Warchlak to dzik w pierwszym roku życia. Jest to okres, kiedy młody dzik jest szczególnie wrażliwy na zmiany środowiskowe i może być bardziej podatny na choroby oraz inne czynniki zagrażające jego zdrowiu. Warchlaki są mniejsze od dorosłych dzików i charakteryzują się mniejszymi uszami, skierowanymi bardziej ku przodowi niż u osobników dorosłych. Ich futro jest jaśniejsze i bardziej miękkie niż u dorosłych osobników. Warchlaki aktywne są głównie w porach dnia, gdy temperatura jest najwyższa, kiedy szukają pożywienia takiego jak trawa, liście, owoce i warzywa, oraz polują na małe zwierzęta jak myszy lub nornice.

Warchlaki są również towarzyskie i często gromadzą się w stadach w celu ochrony przed drapieżnikami. Pełnią istotną rolę w ekosystemie łowieckim poprzez utrzymanie równowagi populacji dzikich zwierząt oraz konkurując o pożywienie. Stanowią też ważne źródło mięsa dla polowań myśliwskich ze względu na smak oraz wartości odżywcze ich mięsa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj warchlak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wadera, wadera, wilczyca

samica wilka.

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

wizurka

wąska przecinka zrobiona w lesie, od stałego stanowiska, ułatwiająca oddanie strzału w gęstwinie.

wiecheć

inaczej pędzel.

wyżeł niemiecki krótkowłosy

pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i (...)

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

wielotykowość

rogacz lub byk mający poroże o większej niż dwie liczbie tyk.

wiatr

1) zapach właściwy danemu gatunkowi zwierzyny lub ptactwa; umożliwia pracę psu myśliwskiemu
2) węch psa myśliwskiego: górny - gdy pies pracuje z głową podniesioną do góry, dolny - (...)

wścieklizna

niebezpieczna wirusowa choroba zwierząt i ludzi przenoszona przez ugryzienie. Człowiek może się zarazić przez kontakt (np. skaleczonej ręki) z wściekłym zwierzęciem. W przypadku (...)

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)