Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: warchlak

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

Warchlak to dzik w pierwszym roku życia. Jest to okres, kiedy młody dzik jest szczególnie wrażliwy na zmiany środowiskowe i może być bardziej podatny na choroby oraz inne czynniki zagrażające jego zdrowiu. Warchlaki są mniejsze od dorosłych dzików i charakteryzują się mniejszymi uszami, skierowanymi bardziej ku przodowi niż u osobników dorosłych. Ich futro jest jaśniejsze i bardziej miękkie niż u dorosłych osobników. Warchlaki aktywne są głównie w porach dnia, gdy temperatura jest najwyższa, kiedy szukają pożywienia takiego jak trawa, liście, owoce i warzywa, oraz polują na małe zwierzęta jak myszy lub nornice.

Warchlaki są również towarzyskie i często gromadzą się w stadach w celu ochrony przed drapieżnikami. Pełnią istotną rolę w ekosystemie łowieckim poprzez utrzymanie równowagi populacji dzikich zwierząt oraz konkurując o pożywienie. Stanowią też ważne źródło mięsa dla polowań myśliwskich ze względu na smak oraz wartości odżywcze ich mięsa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj warchlak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)

wykształcać, wykształcać, nasadzać

budować poroże przez jeleniowate.

włóczyć

o borsuku: znosić suche rośliny do zaścielenia nory na zimę.

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

wyżeł niemiecki krótkowłosy

pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i (...)

wylot

1) w broni myśliwskiej: otwór przewodu lufy, którym wychodzi pocisk;
2) miejsce wyjścia kuli z tuszy zwierzyny;
3) wyjście z nory.

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

wykot

wydawanie na świat młodych przez sarny, muflony, kozice, zające i króliki.

wycieranie poroża

ścieranie przez jeleniowate scypułu z wykształconego już poroża.