Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: warchlak

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

Warchlak to dzik w pierwszym roku życia. Jest to okres, w którym dzik jest szczególnie wrażliwy na zmiany środowiskowe i może być bardziej podatny na choroby i inne czynniki zagrażające jego zdrowiu. Warchlaki są mniejsze od dorosłych dzików i mają mniejsze uszy, które są bardziej skierowane do przodu niż u dorosłych. Ich futro jest również jaśniejsze i bardziej miękkie niż u dorosłych.

Warchlaki są aktywne głównie w porach dnia, kiedy temperatura jest najwyższa. W tym czasie szukają pożywienia, takiego jak trawa, liście, owoce i warzywa. Mogą również polować na małe zwierzęta, takie jak myszy lub nornice. Warchlaki są również bardzo towarzyskie i często gromadzą się w stadach, aby chronić się przed drapieżnikami.

Warchlaki są ważnymi członkami ekosystemu łowieckiego. Ich obecność pomaga utrzymać równowagę w populacji dzikich zwierząt poprzez ograniczanie liczebności innych gatunków oraz poprzez konkurencję o pożywienie. Są również ważnymi ofiarami polowań myśliwskich, ponieważ ich mięso jest smaczne i zdrowe.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj warchlak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).

wataha

stado dzików lub wilków.

welshterier

mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

wybębniać kunę

wypłaszać kunę z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem.

wykot

wydawanie na świat młodych przez sarny, muflony, kozice, zające i króliki.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

wnyk

pętla ze sznurka, drutu lub włosia, służąca kłusownikom do łapania zwierząt i ptaków. Umieszczana jest na drzewie, kołku lub krzakach w ten sposób, aby zwierzę weszło w pętlę. Na (...)

wąsacz

stary kogut dropia.