Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wietrzyć

wietrzyć

o zwierzynie czworonożnej i psie: badać otoczenie za pomocą węchu.

Wietrzenie to technika łowiecka, która polega na wykorzystaniu węchu zwierzyny czworonożnej i psa do wykrywania obecności zwierzyny. Technika ta jest stosowana od wieków, a jej skuteczność zależy od umiejętności łowcy i jego zdolności do interpretacji danych. Wietrzenie polega na tym, że łowca lub pies węszy powietrze wokół siebie, aby wykryć obecność zwierzyny. Zazwyczaj pies jest używany do tego celu, ponieważ ma bardzo silny i precyzyjny węch.

Wietrzenie może być stosowane do wykrywania różnych rodzajów zwierzyny, takich jak dziki, sarny, jelenie i inne. W przypadku dzikich zwierząt łowca może wykorzystać swoje umiejętności obserwacji i interpretacji danych, aby określić, czy dana zwierzyna jest obecna. W przypadku sarn i jeleni łowca może skorzystać ze swojego psa lub innych psów myśliwskich do wykrycia obecności tych gatunków.

Wietrzenie to technika łowiecka, która może być bardzo skuteczna, jeśli jest poprawnie stosowana. Jest to szczególnie ważne dla myśliwych polujących na dziką zwierzynę, ponieważ niewłaściwe użycie tej techniki może sprawić, że zostanie ona spłoszona lub ucieknie. Dlatego ważne jest, aby myśliwi byli dobrze przeszkoleni i mieli odpowiednie narzędzia do wietrzenia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wietrzyć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

Winchester

amerykańska firma produkująca broń, w tym sztucery, repetowane charakterystycznie od dołu.

wilczura

futro z wilczych skór.

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)

wadera, wadera, wilczyca

samica wilka.

wystawy psów rasowych

pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

wścieklizna

niebezpieczna wirusowa choroba zwierząt i ludzi przenoszona przez ugryzienie. Człowiek może się zarazić przez kontakt (np. skaleczonej ręki) z wściekłym zwierzęciem. W przypadku (...)

wydż-ha

rozkaz charciarza pobudzający charty do gonu.

wycie

przeciągły głos wilka.