Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wabidło

wabidło

urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.

Wabidło jest jednym z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych przez myśliwych. Jest to urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę. Wabidło składa się z drewnianej konstrukcji, która jest obszyta materacykiem z tkaniny. Na górze wabidła znajdują się skrzydła, które są przymocowane do konstrukcji. Najczęściej skrzydła są wykonane z piór gołębia, aby przyciągnąć uwagę ptaka łowczego.

Wabidło jest używane przez myśliwych do wabić ptaki łowcze na rękawicę. Myśliwy trzyma wabidło w ręku i obraca je, aby poruszać skrzydłami i przyciągnąć uwagę ptaka łowczego. Gdy ptak zauważy ruch skrzydeł, może podlecieć bliżej, aby lepiej je obserwować. Myśliwy może następnie podnieść rękawicę i pozwolić ptakowi usiąść na niej.

Wabidło jest bardzo ważnym narzędziem dla myśliwych i jest czasami uważane za symbol ich profesji. Jest to urządzenie, które pozwala myśliwym wabić ptaki łowcze na rękawicę i pozwala im cieszyć się swojskim hobby.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wabidło w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wyciskać

wygonić zwierzynę z jej kryjówki.

wyżeł niemiecki szorstkowłosy

pies myśliwski, budową i maścią przypominający vr. n. gładkowłosego. Różni się od niego długością i rodzajem włosa. Ma sierść ostrą, twardą o długości ok. 4 cm. Pysk (...)

wąsacz

stary kogut dropia.

włosień kręty

zob. trychina.

wiecha

inaczej polano.

wiecheć

inaczej pędzel.

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

welshterier

mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.

wlot

miejsce, w które pocisk trafił zwierzę.

wykształcać, wykształcać, nasadzać

budować poroże przez jeleniowate.