Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wypalić

wypalić

wystrzelić.

Wypalić to termin używany w łowiectwie, aby opisać proces wystrzelenia pocisku z broni palnej. Termin ten może być używany zarówno w odniesieniu do broni myśliwskiej, jak i do broni bojowej. Wypalenie jest procesem, który polega na wystrzeleniu pocisku z broni palnej przez naciśnięcie spustu. Proces ten może być wykonywany ręcznie lub automatycznie, w zależności od rodzaju broni.

Aby wypalić broń, należy najpierw przygotować ją do strzału. Przygotowanie obejmuje naładowanie magazynka, włożenie naboju do komory i sprawdzenie, czy broń jest gotowa do strzału. Następnie należy celować i nacisnąć spust. Gdy spust zostanie naciśnięty, mechanizm wewnątrz broni uderzy w nabój, co powoduje wystrzelenie pocisku.

Wypalenie jest ważnym elementem łowiectwa i musi być przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Myśliwi muszą upewnić się, że są one odpowiednio przeszkoleni i świadomi swoich obowiązków dotyczących bezpieczeństwa podczas polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wypalić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wełna

sierść muflona lub żubra.

wiecha

inaczej polano.

wypalić

wystrzelić.

wąsy

kępki długich piór sterczących po obu stronach dzioba koguta dropia.

wachlarz

ogon koguta głuszca.

welshterier

mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.

wadera, wadera, wilczyca

samica wilka.

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

wyrzutnik

zob. eżektor.

wyżeł niemiecki krótkowłosy

pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i (...)