Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wypalić

wypalić

wystrzelić.

Wypalić to termin używany w łowiectwie, aby opisać proces wystrzelenia pocisku z broni palnej. Termin ten może być używany zarówno w odniesieniu do broni myśliwskiej, jak i do broni bojowej. Wypalenie jest procesem, który polega na wystrzeleniu pocisku z broni palnej przez naciśnięcie spustu. Proces ten może być wykonywany ręcznie lub automatycznie, w zależności od rodzaju broni.

Aby wypalić broń, należy najpierw przygotować ją do strzału. Przygotowanie obejmuje naładowanie magazynka, włożenie naboju do komory i sprawdzenie, czy broń jest gotowa do strzału. Następnie należy celować i nacisnąć spust. Gdy spust zostanie naciśnięty, mechanizm wewnątrz broni uderzy w nabój, co powoduje wystrzelenie pocisku.

Wypalenie jest ważnym elementem łowiectwa i musi być przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Myśliwi muszą upewnić się, że są one odpowiednio przeszkoleni i świadomi swoich obowiązków dotyczących bezpieczeństwa podczas polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wypalić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wadera, wadera, wilczyca

samica wilka.

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

włóczka

wleczenie zabitego zwierza lub ptaka w celu stworzenia sztucznego tropu do szkolenia psa myśliwskiego albo zwabienia wilka lub lisa.

wybębniać kunę

wypłaszać kunę z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem.

wścieklizna

niebezpieczna wirusowa choroba zwierząt i ludzi przenoszona przez ugryzienie. Człowiek może się zarazić przez kontakt (np. skaleczonej ręki) z wściekłym zwierzęciem. W przypadku (...)

wyrzutnik

zob. eżektor.

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

wyżeł niemiecki szorstkowłosy

pies myśliwski, budową i maścią przypominający vr. n. gładkowłosego. Różni się od niego długością i rodzajem włosa. Ma sierść ostrą, twardą o długości ok. 4 cm. Pysk (...)

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)