Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: walić

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.

Walić to określenie, którego używają myśliwi w odniesieniu do polowania. Oznacza ono iść na myśliwego sztuka za sztuką. Jest to jeden z najbardziej podstawowych sposobów polowania, w którym myśliwi wyruszają w teren i przeszukują go w poszukiwaniu zwierzyny. Myśliwi mogą walić samodzielnie lub w grupie, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Podczas walenia myśliwi przeszukują teren, aby znaleźć ślady zwierzyny, takie jak ślady stóp, łuski lub inne ślady. Gdy już je znajdą, myśliwi mogą skupić się na tym obszarze i spróbować złapać zwierzynę. Mogą również udać się do innych miejsc, aby spróbować tam złapać zwierzynę.

Myśliwi mogą walić całymi dniami lub tygodniami, a nawet miesiącami, jeśli chcą. Może to być bardzo czasochłonne i mozolne, ale dla wielu myśliwych jest to jedna z najbardziej satysfakcjonujących form polowania. Walenie pozwala im na bliski kontakt ze środowiskiem naturalnym i poznanie go lepiej niż przy innych formach polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj walić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wiara myśliwska

doborowa, zgrana grupa myśliwych.

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)

welshterier

mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.

wodzić

o samicy: prowadzić młode.

wilczek

młody wilk.

węglarz

lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

wycie

przeciągły głos wilka.