Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: walić

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.

Walić - termin łowiecki używany przez myśliwych do opisania polowania, w którym myśliwi przeszukują teren w poszukiwaniu zwierzyny, gdzie każda sztuka jest zdobywana przez oddzielne wysiłki. To podstawowa metoda polowania, która może odbywać się zarówno indywidualnie, jak i w grupie. Myśliwi szukają śladów zwierzyny, takich jak odciski łap czy innych śladów obecności zwierząt, a następnie podejmują działania mające na celu złapanie lub upolowanie zwierzęcia. Walenie może trwać wiele dni, tygodni lub nawet miesięcy i wymaga dużego nakładu czasowego oraz fizycznego wysiłku. Jest to dla wielu myśliwych satysfakcjonująca forma polowania, która umożliwia im bliski kontakt z przyrodą oraz lepsze poznanie środowiska naturalnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj walić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)

ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)

widłówka

młoda kuropatwa, która w wyniku pierzenia się utraciła środkowe sterówki.

wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)

gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)

wabik

przyżąd do wabienia zwierzyny łownej lub ptactwa (zob. muszla, piszczałka, (...)

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

widłak

młody jeleń byk lub kozioł mający na każdej, lub przynajmniej na jednej, tyce najwyżej dwie odnogi.

warowanie

pozycja psa: leży na brzuchu i głowę trzyma na łapach.

wyciskać

wygonić zwierzynę z jej kryjówki.

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

węglarz

lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.