Definicja hasła: walić
- walić
o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.
Walić - termin łowiecki używany przez myśliwych do opisania polowania, w którym myśliwi przeszukują teren w poszukiwaniu zwierzyny, gdzie każda sztuka jest zdobywana przez oddzielne wysiłki. To podstawowa metoda polowania, która może odbywać się zarówno indywidualnie, jak i w grupie. Myśliwi szukają śladów zwierzyny, takich jak odciski łap czy innych śladów obecności zwierząt, a następnie podejmują działania mające na celu złapanie lub upolowanie zwierzęcia. Walenie może trwać wiele dni, tygodni lub nawet miesięcy i wymaga dużego nakładu czasowego oraz fizycznego wysiłku. Jest to dla wielu myśliwych satysfakcjonująca forma polowania, która umożliwia im bliski kontakt z przyrodą oraz lepsze poznanie środowiska naturalnego.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj walić w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę W
- wtok
wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.
- wydra, wydra (Lutra lutra L.)
gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)
- wystawy psów rasowych
pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)
- wilk, wilk (Canis lupus L.)
gatunek z rodziny psów, długość ciała około 100-150 cm, ogona 30-50 cm, ciężar ciała 30-60 kg, ubarwienie płowe, czerniawe na grzbiecie, pierś, brzuch oraz wewnętrzna strona nóg (...)
- wypierzyć się
o ptakach: które zmieniły upierzenie.
- węglarz
lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.
- wataha
stado dzików lub wilków.
- wilczy chód
sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)
- warowanie
pozycja psa: leży na brzuchu i głowę trzyma na łapach.