Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: walić

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.

Walić to określenie, którego używają myśliwi w odniesieniu do polowania. Oznacza ono iść na myśliwego sztuka za sztuką. Jest to jeden z najbardziej podstawowych sposobów polowania, w którym myśliwi wyruszają w teren i przeszukują go w poszukiwaniu zwierzyny. Myśliwi mogą walić samodzielnie lub w grupie, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Podczas walenia myśliwi przeszukują teren, aby znaleźć ślady zwierzyny, takie jak ślady stóp, łuski lub inne ślady. Gdy już je znajdą, myśliwi mogą skupić się na tym obszarze i spróbować złapać zwierzynę. Mogą również udać się do innych miejsc, aby spróbować tam złapać zwierzynę.

Myśliwi mogą walić całymi dniami lub tygodniami, a nawet miesiącami, jeśli chcą. Może to być bardzo czasochłonne i mozolne, ale dla wielu myśliwych jest to jedna z najbardziej satysfakcjonujących form polowania. Walenie pozwala im na bliski kontakt ze środowiskiem naturalnym i poznanie go lepiej niż przy innych formach polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj walić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wodzić

o samicy: prowadzić młode.

wabidło

urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.

wiara myśliwska

doborowa, zgrana grupa myśliwych.

warczeć

o rysiach wydających głos w czasie cieczki.

wycie

przeciągły głos wilka.

włóczka

wleczenie zabitego zwierza lub ptaka w celu stworzenia sztucznego tropu do szkolenia psa myśliwskiego albo zwabienia wilka lub lisa.

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

warowanie

pozycja psa: leży na brzuchu i głowę trzyma na łapach.