Definicja hasła: woliera
- woliera
duża klatka z siatki służąca do hodowli lub przechowywania ptactwa łownego, głównie kuropatw i bażantów.
Woliera to duża klatka wykonana z siatki, służąca głównie do hodowli i przechowywania ptactwa łownego, takiego jak kuropatwy i bażanty. Konstrukcja woliery składa się z siatkowych ścian oraz dachu, które zapewniają odpowiednie warunki ptakom, utrzymując je wewnątrz i chroniąc przed drapieżnikami. Wewnątrz woliery znajduje się podłoga umożliwiająca swobodne poruszanie się ptaków. Dodatkowo, konstrukcja może zawierać drzwi lub bramki ułatwiające dostęp do ptaków.
Woliera powinna być wyposażona tak, aby zapewnić ptakom właściwe warunki życia; to oznacza odpowiednie światło, ciepło oraz dostęp do pożywienia i wody. Ważne jest także regularne czyszczenie i dezynfekcja woliery celem zapobieżenia rozprzestrzenianiu się chorób wśród ptaków. Ponadto wolierę należy dostosować do potrzeb konkretnego gatunku ptactwa, uwzględniając ich naturalne nawyki i zachowania.
Woliera pełni ważną funkcję zarówno hodowlaną, jak i ochronną dla ptactwa łownego, dając możliwość kontroli nad warunkami życia oraz umożliwiając przystosowanie otoczenia do potrzeb hodowlanych lub rekonwalescencji ptaków przed uwolnieniem ich na wolność.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj woliera w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę W
- wychowalnia
pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.
- wachlarz
ogon koguta głuszca.
- wydra, wydra (Lutra lutra L.)
gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)
- wąsacz
stary kogut dropia.
- wilczura
futro z wilczych skór.
- wieniec koronny
wieniec zakończony koronami obustronnie koronny) lub tylko jedną koroną (jednostronnie koronny).
- wykot
wydawanie na świat młodych przez sarny, muflony, kozice, zające i króliki.
- wabidło
urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.
- wybębniać kunę
wypłaszać kunę z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem.
- wycie
przeciągły głos wilka.