Definicja hasła: woliera
- woliera
duża klatka z siatki służąca do hodowli lub przechowywania ptactwa łownego, głównie kuropatw i bażantów.
Woliera to duża klatka wykonana z siatki, służąca głównie do hodowli i przechowywania ptactwa łownego, takiego jak kuropatwy i bażanty. Konstrukcja woliery składa się z siatkowych ścian oraz dachu, które zapewniają odpowiednie warunki ptakom, utrzymując je wewnątrz i chroniąc przed drapieżnikami. Wewnątrz woliery znajduje się podłoga umożliwiająca swobodne poruszanie się ptaków. Dodatkowo, konstrukcja może zawierać drzwi lub bramki ułatwiające dostęp do ptaków.
Woliera powinna być wyposażona tak, aby zapewnić ptakom właściwe warunki życia; to oznacza odpowiednie światło, ciepło oraz dostęp do pożywienia i wody. Ważne jest także regularne czyszczenie i dezynfekcja woliery celem zapobieżenia rozprzestrzenianiu się chorób wśród ptaków. Ponadto wolierę należy dostosować do potrzeb konkretnego gatunku ptactwa, uwzględniając ich naturalne nawyki i zachowania.
Woliera pełni ważną funkcję zarówno hodowlaną, jak i ochronną dla ptactwa łownego, dając możliwość kontroli nad warunkami życia oraz umożliwiając przystosowanie otoczenia do potrzeb hodowlanych lub rekonwalescencji ptaków przed uwolnieniem ich na wolność.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj woliera w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę W
- wydra, wydra (Lutra lutra L.)
gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)
- wąsacz
stary kogut dropia.
- wypychanie zwierząt
1) wypędzanie zwierzyny lub ptactwa z zarośli przez psa myśliwskiego;
2) preparowanie trofeów, polegające na wypełnianiu skóry i modelowaniu postaci całego zwierzęcia lub ptaka.
- wilczy chód
sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)
- widłak
młody jeleń byk lub kozioł mający na każdej, lub przynajmniej na jednej, tyce najwyżej dwie odnogi.
- wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)
gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)
- wodzić
o samicy: prowadzić młode.
- wykształcać, wykształcać, nasadzać
budować poroże przez jeleniowate.
- wełna
sierść muflona lub żubra.