Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wycie

wycie

przeciągły głos wilka.

Wycie to przeciągły głos wydawany przez wilki, który służy do komunikacji między nimi. Wycie jest zazwyczaj wydawane w godzinach wieczornych lub nocnych, a także w porze porannej. Wilki mogą wyć, aby oznajmić swoje obecne położenie innym wilkom, aby ostrzec inne stada o swojej obecności lub po prostu dla zabawy. Wycie może być również używane do określenia terytorium i oznaczenia granic stada.

Wycie jest bardzo charakterystycznym dźwiękiem, który można usłyszeć na odległość kilku kilometrów. Jest to głęboki, przeciągły dźwięk, który może trwać od kilku sekund do kilku minut. Czasami wilki mogą wyć razem tworząc chóralne wycie.

Wycie jest ważnym elementem łowiectwa i jest często używane przez myśliwych do określenia pozycji wilka i jego obecności w okolicy. Myśliwi czasami udają wycie wilka, aby zwabić go bliżej i umożliwić polowanie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wycie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)

wykształcać, wykształcać, nasadzać

budować poroże przez jeleniowate.

wypalić

wystrzelić.

wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)

ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)

wybijak

przyrząd służący do wybijania spłonek z łuski naboju śrutowego.

wypychanie zwierząt

1) wypędzanie zwierzyny lub ptactwa z zarośli przez psa myśliwskiego;
2) preparowanie trofeów, polegające na wypełnianiu skóry i modelowaniu postaci całego zwierzęcia lub ptaka.

wabidło

urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

warczeć

o rysiach wydających głos w czasie cieczki.

wiecheć

inaczej pędzel.