Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Winchester

Winchester

amerykańska firma produkująca broń, w tym sztucery, repetowane charakterystycznie od dołu.

Winchester – amerykańska firma produkująca broń, w tym sztucery, repetowane charakterystycznie od dołu.

Winchester to historia i legenda w świecie broni palnej. Założona w 1866 roku przez Williama Wirta firma szybko zdobyła uznanie jako jeden z najważniejszych producentów broni na świecie. Najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym produktem marki są sztucery, cechujące się magazynkiem umieszczonym od dołu. Ten nietypowy układ magazynka pozwala na szybką i łatwą wymianę nabojów oraz zapewnia wygodę i stabilność podczas strzelania. Pomimo znanej specjalizacji w produkcji sztucerów, firma produkuje również pistolety, karabiny i strzelby, które znajdują swoje zastosowanie wśród myśliwych, żołnierzy i innych użytkowników broni na całym świecie.

Winchester to nie tylko broń palna, ale również szeroki asortyment akcesoriów takich jak lornetki czy celowniki optyczne. Oferowane przez firmę bezpieczniki oraz inne urządzenia bezpieczeństwa stanowią ważny element dbałości o bezpieczeństwo użytkowników broni. Ponadto firma oferuje szeroki wybór amunicji do swoich produktów, zapewniając dostęp do odpowiedniego rodzaju amunicji dla każdego typu broni.

Podsumowując, Winchester to symbol nie tylko doskonałej jakości broni palnej, ale także długiej tradycji oraz dbałości o bezpieczeństwo i potrzeby swoich klientów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Winchester w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wilczek

młody wilk.

wab, wabienie

naśladowanie przez myśliwego głosów zwierząt lub ptaków, mające na celu sprowokowanie ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Do tego służą odpowiednie wabiki.

wystawy psów rasowych

pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)

wyprzedzenie

mierzenie z broni do ruchomego celu (przed cel), uwzględniające prędkość pocisku oraz prędkość, kierunek i odległość myśliwego od poruszającego się celu. Średnia prędkość (...)

wilcza odnoga

dodatkowa odnoga w wieńcu jelenia wyrastająca między opierakiem a koroną.

wycie

przeciągły głos wilka.

wielotykowość

rogacz lub byk mający poroże o większej niż dwie liczbie tyk.

welshterier

mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.

wlot

miejsce, w które pocisk trafił zwierzę.

wietrzyć

o zwierzynie czworonożnej i psie: badać otoczenie za pomocą węchu.