Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Winchester

Winchester

amerykańska firma produkująca broń, w tym sztucery, repetowane charakterystycznie od dołu.

Winchester to amerykańska firma produkująca broń, która została założona w 1866 roku przez Williama Wirta. Firma szybko stała się jednym z najbardziej znanych producentów broni na świecie. Winchester specjalizuje się w produkcji sztucerów, które są charakterystyczne dla tej marki. Są one zazwyczaj wyposażone w magazynek umieszczony od dołu, co pozwala na szybkie i łatwe wymiany nabojów.

Winchester produkuje również inne rodzaje broni, takie jak pistolety, karabiny i strzelby. Broń ta jest używana przez myśliwych, żołnierzy i innych użytkowników broni na całym świecie. Firma oferuje również akcesoria do broni, takie jak lornetki, celowniki optyczne i inne akcesoria do celowania.

Winchester jest również znany ze swojej dbałości o bezpieczeństwo użytkowników broni. Firma oferuje szeroki wybór bezpieczników i innych urządzeń bezpieczeństwa, aby upewnić się, że broń jest używana w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Firma oferuje również szeroki wybór amunicji do swoich produktów, aby upewnić się, że każdy może mieć dostęp do odpowiedniego rodzaju amunicji do swojego rodzaju broni.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Winchester w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wypierzyć się

o ptakach: które zmieniły upierzenie.

wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)

gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)

wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)

ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

wypluwki

nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i (...)

wylot

1) w broni myśliwskiej: otwór przewodu lufy, którym wychodzi pocisk;
2) miejsce wyjścia kuli z tuszy zwierzyny;
3) wyjście z nory.

wypychanie zwierząt

1) wypędzanie zwierzyny lub ptactwa z zarośli przez psa myśliwskiego;
2) preparowanie trofeów, polegające na wypełnianiu skóry i modelowaniu postaci całego zwierzęcia lub ptaka.

wyciec

o ptakach łownych, przeważnie o kuropatwach i bażantach: uciec bezszelestnie.

wyżeł niemiecki krótkowłosy

pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i (...)