Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wachlarz

wachlarz

ogon koguta głuszca.

Wachlarz to ogon koguta głuszca, który składa się z piór wystających po bokach. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów ubarwienia tego ptaka. Wachlarz składa się z piór o różnych długościach i szerokościach, które tworzą charakterystyczny wygląd. Pióra są bardzo długie i mają zaokrąglone końce. Są one również bardzo jasne, co sprawia, że wachlarz jest bardzo widoczny.

Kogut głuszca ma również inne charakterystyczne cechy ubarwienia, takie jak czarna głowa i szyja oraz ciemnobrązowe pióra na brzuchu i plecach. Na skrzydłach i ogonie można zauważyć ciemniejsze plamy, które są widoczne w porównaniu do jasnych piór wachlarza.

Wachlarz jest ważnym elementem ubarwienia koguta głuszca, ponieważ pomaga mu wykrywać potencjalne zagrożenia i ostrzegać inne ptaki przed nimi. Jest to również ważny element ozdobny dla tego ptaka, ponieważ jego piękne ubarwienie może być widoczne na duże odległości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wachlarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wylot

1) w broni myśliwskiej: otwór przewodu lufy, którym wychodzi pocisk;
2) miejsce wyjścia kuli z tuszy zwierzyny;
3) wyjście z nory.

welshterier

mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.

wyciskać

wygonić zwierzynę z jej kryjówki.

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

wiecheć

inaczej pędzel.

wystawy psów rasowych

pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)

wykot

wydawanie na świat młodych przez sarny, muflony, kozice, zające i króliki.

wilczek

młody wilk.

wypalić

wystrzelić.

wieniec koronny

wieniec zakończony koronami obustronnie koronny) lub tylko jedną koroną (jednostronnie koronny).