Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wachlarz

wachlarz

ogon koguta głuszca.

Wachlarz to ogon koguta głuszca, który składa się z piór wystających po bokach. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów ubarwienia tego ptaka. Wachlarz składa się z piór o różnych długościach i szerokościach, które tworzą charakterystyczny wygląd. Pióra są bardzo długie i mają zaokrąglone końce. Są one również bardzo jasne, co sprawia, że wachlarz jest bardzo widoczny.

Kogut głuszca ma również inne charakterystyczne cechy ubarwienia, takie jak czarna głowa i szyja oraz ciemnobrązowe pióra na brzuchu i plecach. Na skrzydłach i ogonie można zauważyć ciemniejsze plamy, które są widoczne w porównaniu do jasnych piór wachlarza.

Wachlarz jest ważnym elementem ubarwienia koguta głuszca, ponieważ pomaga mu wykrywać potencjalne zagrożenia i ostrzegać inne ptaki przed nimi. Jest to również ważny element ozdobny dla tego ptaka, ponieważ jego piękne ubarwienie może być widoczne na duże odległości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wachlarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wyrzutnik

zob. eżektor.

wystawy psów rasowych

pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)

wadera, wadera, wilczyca

samica wilka.

warczeć

o rysiach wydających głos w czasie cieczki.

wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)

gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)

wypalić

wystrzelić.

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)

wab, wabienie

naśladowanie przez myśliwego głosów zwierząt lub ptaków, mające na celu sprowokowanie ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Do tego służą odpowiednie wabiki.

wyciąg

w broni myśliwskiej: urządzenie do wyciągania łusek z komory nabojowej.

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.