Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wiecha

wiecha

inaczej polano.

Wiecha to długi, wąski i cienki kawałek drewna, który jest używany w łowiectwie do wywoływania wilków. Jest to rodzaj polana, który jest używany do wywoływania wilków. Wiecha jest zazwyczaj wykonana z drewna sosnowego lub brzozowego i ma długość od kilku do kilkunastu centymetrów. Jest ona zazwyczaj zakończona małymi, okrągłymi końcami, które są przytwierdzone do końca polana.

Wiecha jest używana do wywoływania wilków poprzez stukanie nią o ziemię lub inne twarde powierzchnie. Stukanie wiechą powoduje, że wilki są w stanie usłyszeć dźwięk i przyciągnąć się do niego. Dzięki temu można je łatwo zlokalizować i pozyskać.

Wiecha jest również czasami używana jako symbol łowiectwa. Jest ona czasami noszona przez myśliwych na ramieniu lub na piersiach jako oznaka ich profesji. Jest to również czasami używana jako symbol narodowy w niektórych krajach, takich jak Polska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wiecha w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

wybębniać kunę

wypłaszać kunę z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem.

widlica

rozwidlenie odnogi lub tyki (w kształcie litery V) wieńca jelenia.

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i (...)

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

wąsacz

stary kogut dropia.

wilczek

młody wilk.

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)

wizurka

wąska przecinka zrobiona w lesie, od stałego stanowiska, ułatwiająca oddanie strzału w gęstwinie.

wypluwki

nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.