Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: waga

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

Waga to termin używany w łowiectwie, aby określić kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi. Waga jest często używana przez myśliwych, aby określić, w którym kierunku należy iść, aby znaleźć zwierzynę. Zazwyczaj waga jest określana przez obserwowanie śladów pozostawionych przez zwierzynę lub słuchanie jej dźwięków.

Waga może być określona na podstawie różnych czynników, takich jak pogoda, porę roku i porę dnia. Na przykład w ciepłe dni zwierzyna może udać się do miejsca o niższej temperaturze, takiego jak las lub góra. W chłodniejszych porach roku zwierzyna może szukać schronienia w miejscach o większej ilości ciepła, takich jak pola lub łąki.

Myśliwi mogą również ustalić wagę na podstawie dostrzeganych oznak aktywności zwierzyny. Na przykład jeśli myśliwi widzą ślady pozostawione przez dzikiego ptaka lub słyszą odgłosy jeleni, mogą skorzystać z tych informacji, aby określić kierunek, w którym powinni iść. Mogą również skorzystać ze wskazówek od innych myśliwych lub lokalnych mieszkańców dotyczących tego, gdzie najczęściej spotykają się zwierzyna.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj waga w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wykot

wydawanie na świat młodych przez sarny, muflony, kozice, zające i króliki.

wybijak

przyrząd służący do wybijania spłonek z łuski naboju śrutowego.

wielotykowość

rogacz lub byk mający poroże o większej niż dwie liczbie tyk.

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i (...)

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)

wadera, wadera, wilczyca

samica wilka.

wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)

gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)

wyrzutnik

zob. eżektor.

wilczura

futro z wilczych skór.

widłówka

młoda kuropatwa, która w wyniku pierzenia się utraciła środkowe sterówki.