Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wychowalnia

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

Wychowalnia to specjalnie przystosowane pomieszczenie, służące do hodowli i przygotowania młodych bażantów do życia na wolności. Jest to miejsce, w którym odbywa się proces wychowu i przygotowania ptaków przed wypuszczeniem ich na tereny łowieckie. W praktyce wychowalnie bażantów wyposażone są w klatki lub wybiegi z odpowiednimi urządzeniami zapewniającymi komfortowe warunki bytowe dla ptaków. Większość wychowalni jest zlokalizowana na obszarach łowieckich lub na farmach specjalizujących się w hodowli ptaków. W tych miejscach stosuje się również środki zaradcze na ewentualne choroby oraz systemy filtrowania powietrza, aby utrzymać optymalną jakość otoczenia dla rozwoju młodych bażantów. Dodatkowo, niektóre wychowalnie wyposażone są w urządzenia wspomagające rozwój umiejętności lotniczych u młodych ptaków, jak również systemy ogrzewania lub chłodzenia, by zapewnić stabilną temperaturę.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wychowalnia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)

wilczura

futro z wilczych skór.

włóczyć

o borsuku: znosić suche rośliny do zaścielenia nory na zimę.

wyciąg

w broni myśliwskiej: urządzenie do wyciągania łusek z komory nabojowej.

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)

ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

wilk, wilk (Canis lupus L.)

gatunek z rodziny psów, długość ciała około 100-150 cm, ogona 30-50 cm, ciężar ciała 30-60 kg, ubarwienie płowe, czerniawe na grzbiecie, pierś, brzuch oraz wewnętrzna strona nóg (...)