Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wychowalnia

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

Wychowalnia to specjalnie przystosowane pomieszczenie, służące do hodowli i przygotowania młodych bażantów do życia na wolności. Jest to miejsce, w którym odbywa się proces wychowu i przygotowania ptaków przed wypuszczeniem ich na tereny łowieckie. W praktyce wychowalnie bażantów wyposażone są w klatki lub wybiegi z odpowiednimi urządzeniami zapewniającymi komfortowe warunki bytowe dla ptaków. Większość wychowalni jest zlokalizowana na obszarach łowieckich lub na farmach specjalizujących się w hodowli ptaków. W tych miejscach stosuje się również środki zaradcze na ewentualne choroby oraz systemy filtrowania powietrza, aby utrzymać optymalną jakość otoczenia dla rozwoju młodych bażantów. Dodatkowo, niektóre wychowalnie wyposażone są w urządzenia wspomagające rozwój umiejętności lotniczych u młodych ptaków, jak również systemy ogrzewania lub chłodzenia, by zapewnić stabilną temperaturę.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wychowalnia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wybijak

przyrząd służący do wybijania spłonek z łuski naboju śrutowego.

wypierzyć się

o ptakach: które zmieniły upierzenie.

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

wścieklizna

niebezpieczna wirusowa choroba zwierząt i ludzi przenoszona przez ugryzienie. Człowiek może się zarazić przez kontakt (np. skaleczonej ręki) z wściekłym zwierzęciem. W przypadku (...)

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

wypluwki

nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.

warowanie

pozycja psa: leży na brzuchu i głowę trzyma na łapach.

wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)

ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)

wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)

gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)

wyciskać

wygonić zwierzynę z jej kryjówki.