Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wychowalnia

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

Wychowalnia to specjalne pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów. Jest to miejsce, w którym młode ptaki są hodowane i przygotowywane do życia w naturalnym środowisku. Wychowalnie są zazwyczaj zlokalizowane na terenach łowieckich lub na farmach ptaków. Wychowalnie są zazwyczaj wyposażone w specjalne klatki, które służą do trzymania młodych ptaków. Klatki te są zazwyczaj wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego i mają otwory wentylacyjne, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza.

Wychowalnie są również wyposażone w specjalne poidełka i karmniki, aby umożliwić młodym ptakom dostęp do świeżej i zdrowej żywności. W niektórych przypadkach można również zobaczyć specjalne urządzenia do ćwiczeń, takie jak piłki lub inne przedmioty, które pomagają młodym ptakom rozwijać ich umiejętności lotnicze.

W celu utrzymania czystości i higieny w wychowalniach często stosuje się specjalne systemy filtracji powietrza, aby usunąć nadmiar pyłu i innych zanieczyszczeń. Ponadto czasami stosuje się również system ogrzewania lub chłodzenia, aby utrzymać optymalną temperaturę dla młodych ptaków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wychowalnia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

warczeć

o rysiach wydających głos w czasie cieczki.

włóczka

wleczenie zabitego zwierza lub ptaka w celu stworzenia sztucznego tropu do szkolenia psa myśliwskiego albo zwabienia wilka lub lisa.

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

wełna

sierść muflona lub żubra.

wyżeł niemiecki krótkowłosy

pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i (...)

wachlarz

ogon koguta głuszca.

wycie

przeciągły głos wilka.

wilcza odnoga

dodatkowa odnoga w wieńcu jelenia wyrastająca między opierakiem a koroną.

wyżeł niemiecki szorstkowłosy

pies myśliwski, budową i maścią przypominający vr. n. gładkowłosego. Różni się od niego długością i rodzajem włosa. Ma sierść ostrą, twardą o długości ok. 4 cm. Pysk (...)

wilczy dół

stosowana do końca XIX w. pułapka na wilki.