Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wychowalnia

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

Wychowalnia to specjalne pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów. Jest to miejsce, w którym młode ptaki są hodowane i przygotowywane do życia w naturalnym środowisku. Wychowalnie są zazwyczaj zlokalizowane na terenach łowieckich lub na farmach ptaków. Wychowalnie są zazwyczaj wyposażone w specjalne klatki, które służą do trzymania młodych ptaków. Klatki te są zazwyczaj wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego i mają otwory wentylacyjne, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza.

Wychowalnie są również wyposażone w specjalne poidełka i karmniki, aby umożliwić młodym ptakom dostęp do świeżej i zdrowej żywności. W niektórych przypadkach można również zobaczyć specjalne urządzenia do ćwiczeń, takie jak piłki lub inne przedmioty, które pomagają młodym ptakom rozwijać ich umiejętności lotnicze.

W celu utrzymania czystości i higieny w wychowalniach często stosuje się specjalne systemy filtracji powietrza, aby usunąć nadmiar pyłu i innych zanieczyszczeń. Ponadto czasami stosuje się również system ogrzewania lub chłodzenia, aby utrzymać optymalną temperaturę dla młodych ptaków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wychowalnia w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wyciskać

wygonić zwierzynę z jej kryjówki.

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

włóczka

wleczenie zabitego zwierza lub ptaka w celu stworzenia sztucznego tropu do szkolenia psa myśliwskiego albo zwabienia wilka lub lisa.

wypychanie zwierząt

1) wypędzanie zwierzyny lub ptactwa z zarośli przez psa myśliwskiego;
2) preparowanie trofeów, polegające na wypełnianiu skóry i modelowaniu postaci całego zwierzęcia lub ptaka.

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

wab, wabienie

naśladowanie przez myśliwego głosów zwierząt lub ptaków, mające na celu sprowokowanie ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Do tego służą odpowiednie wabiki.

wylot

1) w broni myśliwskiej: otwór przewodu lufy, którym wychodzi pocisk;
2) miejsce wyjścia kuli z tuszy zwierzyny;
3) wyjście z nory.

wataha

stado dzików lub wilków.

widlica

rozwidlenie odnogi lub tyki (w kształcie litery V) wieńca jelenia.