Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wiatr

wiatr

1) zapach właściwy danemu gatunkowi zwierzyny lub ptactwa; umożliwia pracę psu myśliwskiemu
2) węch psa myśliwskiego: górny - gdy pies pracuje z głową podniesioną do góry, dolny - gdy pies pracuje z nosem przy ziemi.

Wiatr to zjawisko atmosferyczne, które występuje w przyrodzie i ma ogromny wpływ na łowiectwo. Jest to ruch powietrza, który może mieć różne prędkości i kierunki. Wiatr ma wpływ na zapachy, które są ważne dla myśliwych i ich psów. Zapachy są ważne, ponieważ pozwalają psom myśliwskim wykrywać zwierzynę lub ptactwo. Wiatr może przenosić zapachy na duże odległości, dzięki czemu psy myśliwskie mogą je wykrywać.

Psy myśliwskie mają dwa rodzaje węchu: górny i dolny. Górny węch jest używany, gdy pies pracuje z głową podniesioną do góry, aby wykrywać zapachy unoszące się w powietrzu. Dolny węch jest używany, gdy pies pracuje z nosem przy ziemi, aby wykrywać zapachy osadzone na powierzchni. Wiatr jest bardzo ważny dla tych dwóch rodzajów węchu, ponieważ może on unosić lub osadzać zapachy na powierzchni.

Wiatr jest więc bardzo ważnym elementem łowiectwa i ma ogromny wpływ na skuteczność psów myśliwskich. Dzięki niemu psy mogą skutecznie wykrywać zapachy i pomagać myśliwym w polowaniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wiatr w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i (...)

wilcza odnoga

dodatkowa odnoga w wieńcu jelenia wyrastająca między opierakiem a koroną.

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

wydż-ha

rozkaz charciarza pobudzający charty do gonu.

widłak

młody jeleń byk lub kozioł mający na każdej, lub przynajmniej na jednej, tyce najwyżej dwie odnogi.

wabidło

urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.

widlica

rozwidlenie odnogi lub tyki (w kształcie litery V) wieńca jelenia.

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

wykształcać, wykształcać, nasadzać

budować poroże przez jeleniowate.