Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wyciąg

wyciąg

w broni myśliwskiej: urządzenie do wyciągania łusek z komory nabojowej.

Wyciąg to urządzenie, które służy do wyciągania łusek z komory nabojowej broni myśliwskiej. Jest to ważny element broni, ponieważ pozwala na bezpieczne i skuteczne wykorzystanie jej. Wyciąg składa się z kilku części, w tym z ruchomego ramienia, które jest odpowiedzialne za wyciąganie łusek. Ramię jest połączone z mechanizmem sprężynowym, który napędza ruch ramienia. Wyciąg jest umieszczony wewnątrz lufy broni i może być wykonany z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium lub tworzywa sztuczne.

Kiedy broń jest strzelana, następuje eksplozja prochu i łuski są wyrzucane do tyłu. Wyciąg działa automatycznie i wyciąga łuski z komory nabojowej. Po wystrzeleniu naboju, ramię wyciągu przesuwa się do tyłu i chwyta łuski, a następnie przesuwa je do przedniej części lufy. Tam są one usuwane przez specjalny otwór.

Wyciąg jest bardzo ważnym elementem broni myśliwskiej i musi być regularnie sprawdzany i konserwowany, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Należy upewnić się, że ramię wyciągu działa prawidłowo i nie ma żadnych uszkodzeń ani zanieczyszczeń. Regularna konserwacja pozwala na długotrwałe użytkowanie broni bez obaw o jej awarii.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wyciąg w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wypalić

wystrzelić.

wabik

przyżąd do wabienia zwierzyny łownej lub ptactwa (zob. muszla, piszczałka, (...)

wilk, wilk (Canis lupus L.)

gatunek z rodziny psów, długość ciała około 100-150 cm, ogona 30-50 cm, ciężar ciała 30-60 kg, ubarwienie płowe, czerniawe na grzbiecie, pierś, brzuch oraz wewnętrzna strona nóg (...)

Winchester

amerykańska firma produkująca broń, w tym sztucery, repetowane charakterystycznie od dołu.

wietrzyć

o zwierzynie czworonożnej i psie: badać otoczenie za pomocą węchu.

warowanie

pozycja psa: leży na brzuchu i głowę trzyma na łapach.

wyciąg

w broni myśliwskiej: urządzenie do wyciągania łusek z komory nabojowej.

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

włosień kręty

zob. trychina.

warczeć

o rysiach wydających głos w czasie cieczki.