Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wyciąg

wyciąg

w broni myśliwskiej: urządzenie do wyciągania łusek z komory nabojowej.

Wyciąg to urządzenie, które służy do wyciągania łusek z komory nabojowej broni myśliwskiej. Jest to ważny element broni, ponieważ pozwala na bezpieczne i skuteczne wykorzystanie jej. Wyciąg składa się z kilku części, w tym z ruchomego ramienia, które jest odpowiedzialne za wyciąganie łusek. Ramię jest połączone z mechanizmem sprężynowym, który napędza ruch ramienia. Wyciąg jest umieszczony wewnątrz lufy broni i może być wykonany z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium lub tworzywa sztuczne.

Kiedy broń jest strzelana, następuje eksplozja prochu i łuski są wyrzucane do tyłu. Wyciąg działa automatycznie i wyciąga łuski z komory nabojowej. Po wystrzeleniu naboju, ramię wyciągu przesuwa się do tyłu i chwyta łuski, a następnie przesuwa je do przedniej części lufy. Tam są one usuwane przez specjalny otwór.

Wyciąg jest bardzo ważnym elementem broni myśliwskiej i musi być regularnie sprawdzany i konserwowany, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Należy upewnić się, że ramię wyciągu działa prawidłowo i nie ma żadnych uszkodzeń ani zanieczyszczeń. Regularna konserwacja pozwala na długotrwałe użytkowanie broni bez obaw o jej awarii.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wyciąg w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).

wykształcać, wykształcać, nasadzać

budować poroże przez jeleniowate.

wścieklizna

niebezpieczna wirusowa choroba zwierząt i ludzi przenoszona przez ugryzienie. Człowiek może się zarazić przez kontakt (np. skaleczonej ręki) z wściekłym zwierzęciem. W przypadku (...)

wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)

gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)

welshterier

mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i (...)

wachlarz

ogon koguta głuszca.

wystawy psów rasowych

pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)

wypychanie zwierząt

1) wypędzanie zwierzyny lub ptactwa z zarośli przez psa myśliwskiego;
2) preparowanie trofeów, polegające na wypełnianiu skóry i modelowaniu postaci całego zwierzęcia lub ptaka.

włóczka

wleczenie zabitego zwierza lub ptaka w celu stworzenia sztucznego tropu do szkolenia psa myśliwskiego albo zwabienia wilka lub lisa.