Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wycinek

wycinek

trzyletni samiec dzika.

Wycinek to trzyletni samiec dzika, który jest wyjątkowo ceniony przez myśliwych. Jest to okres w życiu dzika, w którym jego mięso jest najsmaczniejsze i najbardziej wartościowe. Wycinek ma zazwyczaj duże rozmiary i jest bardzo silny, co czyni go atrakcyjnym celem polowań. Jego skóra jest również bardzo cenna, ponieważ może być używana do produkcji odzieży lub innych przedmiotów.

Wycinki są zazwyczaj bardzo ostrożne i trudne do złapania. Zazwyczaj są one bardzo szybkie i zwinne, a także mają doskonałe umiejętności maskowania się w otoczeniu. Dlatego też myśliwi muszą być bardzo cierpliwi i skupieni, aby móc je złapać.

Wycinki są również ważnymi członkami populacji dzikich zwierząt, ponieważ służą jako naturalny regulator populacji. Ich obecność pozwala na utrzymanie równowagi między liczbą samic a samców w populacji, co pozwala na utrzymanie stabilnego poziomu liczebności dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wycinek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wabik

przyżąd do wabienia zwierzyny łownej lub ptactwa (zob. muszla, piszczałka, (...)

wychowalnia

pomieszczenie, w którym odbywa się wychów bażantów.

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

wiecha

inaczej polano.

wycieranie poroża

ścieranie przez jeleniowate scypułu z wykształconego już poroża.

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

wyciąg

w broni myśliwskiej: urządzenie do wyciągania łusek z komory nabojowej.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

wyżeł niemiecki krótkowłosy

pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i (...)

wylot

1) w broni myśliwskiej: otwór przewodu lufy, którym wychodzi pocisk;
2) miejsce wyjścia kuli z tuszy zwierzyny;
3) wyjście z nory.