Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wycinek

wycinek

trzyletni samiec dzika.

Wycinek to trzyletni samiec dzika, wyjątkowo ceniony przez myśliwych ze względu na smaczne i wartościowe mięso. W okresie wycinka mięso dzika uznawane jest za najsmaczniejsze. Ponadto, samce wycinki cechują się dużymi rozmiarami i siłą, co czyni je atrakcyjnymi celami polowań. Ich skóra jest wartościowa, a ich obecność w populacji dzikich zwierząt pełni ważną rolę jako naturalny regulator populacji poprzez utrzymanie równowagi między liczbą samic a samców. Wycinki są ostrożne i trudne do złapania, charakteryzują się szybkością, zwinnością oraz doskonałymi umiejętnościami maskowania się w otoczeniu, co wymaga od myśliwych cierpliwości i skupienia przy ich polowaniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wycinek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wlot

miejsce, w które pocisk trafił zwierzę.

wab, wabienie

naśladowanie przez myśliwego głosów zwierząt lub ptaków, mające na celu sprowokowanie ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Do tego służą odpowiednie wabiki.

wachlarz

ogon koguta głuszca.

wabidło

urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.

wydż-ha

rozkaz charciarza pobudzający charty do gonu.

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)

wystawy psów rasowych

pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

widlica

rozwidlenie odnogi lub tyki (w kształcie litery V) wieńca jelenia.

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.