Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wyżły

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i czeskie (fousek). Ze względu na użytkowość wyżły dzielimy na jednostronne (używane do polowań w polu), wielostronne (pole i woda) oraz wszechstronne (pole, woda, las).

Wyżły są psami o silnym instynkcie łowieckim, który pozwala im na wykrywanie i tropienie zwierzyny. Mają one również doskonałe umiejętności aportowania, co czyni je idealnymi towarzyszami dla myśliwych. Wyżły są bardzo inteligentne i łatwo uczą się nowych sztuczek i komend. Są one również bardzo oddane swoim właścicielom i lubią być w ich towarzystwie.

Wyżły są bardzo aktywnymi psami, które potrzebują dużo ćwiczeń i ruchu, aby utrzymać swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Potrzebują one regularnych spacerów, biegów i innych aktywności fizycznych, aby zapobiec nudzie i zachowaniu destrukcyjnemu. Wyżły są również bardzo towarzyskie i lubią przebywać w towarzystwie innych psów.

Wyżły są idealnymi psami dla myśliwych, ponieważ mają silne instynkty łowieckie i doskonałe umiejętności aportowania. Są one również bardzo inteligentne, oddane swoim właścicielom i potrzebują dużo ćwiczeń fizycznych oraz towarzystwa innych psów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wyżły w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

welshterier

mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.

wabidło

urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.

wataha

stado dzików lub wilków.

wadera, wadera, wilczyca

samica wilka.

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)

wydż-ha

rozkaz charciarza pobudzający charty do gonu.

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i (...)

wnyk

pętla ze sznurka, drutu lub włosia, służąca kłusownikom do łapania zwierząt i ptaków. Umieszczana jest na drzewie, kołku lub krzakach w ten sposób, aby zwierzę weszło w pętlę. Na (...)

wędrowny

1) o zwierzynie zmieniającej często miejsce pobytu;
2) O ptactwie odlatującym w jesieni na południe, a powracającym wiosną.