Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wyżły

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i czeskie (fousek). Ze względu na użytkowość wyżły dzielimy na jednostronne (używane do polowań w polu), wielostronne (pole i woda) oraz wszechstronne (pole, woda, las).

Wyżły są psami o silnym instynkcie łowieckim, który pozwala im na wykrywanie i tropienie zwierzyny. Mają one również doskonałe umiejętności aportowania, co czyni je idealnymi towarzyszami dla myśliwych. Wyżły są bardzo inteligentne i łatwo uczą się nowych sztuczek i komend. Są one również bardzo oddane swoim właścicielom i lubią być w ich towarzystwie.

Wyżły są bardzo aktywnymi psami, które potrzebują dużo ćwiczeń i ruchu, aby utrzymać swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Potrzebują one regularnych spacerów, biegów i innych aktywności fizycznych, aby zapobiec nudzie i zachowaniu destrukcyjnemu. Wyżły są również bardzo towarzyskie i lubią przebywać w towarzystwie innych psów.

Wyżły są idealnymi psami dla myśliwych, ponieważ mają silne instynkty łowieckie i doskonałe umiejętności aportowania. Są one również bardzo inteligentne, oddane swoim właścicielom i potrzebują dużo ćwiczeń fizycznych oraz towarzystwa innych psów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wyżły w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

wiecheć

inaczej pędzel.

wizurka

wąska przecinka zrobiona w lesie, od stałego stanowiska, ułatwiająca oddanie strzału w gęstwinie.

wycie

przeciągły głos wilka.

wykształcać, wykształcać, nasadzać

budować poroże przez jeleniowate.

wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)

ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

włóczka

wleczenie zabitego zwierza lub ptaka w celu stworzenia sztucznego tropu do szkolenia psa myśliwskiego albo zwabienia wilka lub lisa.

węglarz

lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.

wyżeł niemiecki szorstkowłosy

pies myśliwski, budową i maścią przypominający vr. n. gładkowłosego. Różni się od niego długością i rodzajem włosa. Ma sierść ostrą, twardą o długości ok. 4 cm. Pysk (...)