Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wjechać

wjechać

o psie norowcu, lisie, borsuku, jenocie i króliku: wejść do nory.

Wjechanie to termin używany w łowiectwie, który oznacza wejście do nory przez psa norowca, lisa, borsuka, jenota lub królika. Jest to technika polowania, w której pies jest wykorzystywany do wypatrywania i wyłapywania zwierząt. Pies jest wprowadzany do nory za pomocą specjalnego narzędzia, takiego jak hak lub sznur. Gdy pies wejdzie do nory, zostaje tam na kilka minut, aby upewnić się, że zwierzę nie uciekło.

Pies norowiec jest szczególnie przystosowany do tego rodzaju polowania. Ma długie uszy i silny nos, które pomagają mu wykrywać obecność zwierząt w norach. Ma również silne szczęki i grube futro, które chronią go przed skaleczeniami podczas wejścia do nory. Pies musi być również odpowiednio szkolony i wytresowany, aby mógł skutecznie polować na te gatunki zwierząt.

Wjechanie to technika polowania stosowana od dawna i jest szeroko stosowana przez myśliwych na całym świecie. Jest to skuteczny sposób na połowienie tych gatunków zwierząt i może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem dla myśliwego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wjechać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wiara myśliwska

doborowa, zgrana grupa myśliwych.

wyrzutnik

zob. eżektor.

wiecheć

inaczej pędzel.

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

wypierzyć się

o ptakach: które zmieniły upierzenie.

wab, wabienie

naśladowanie przez myśliwego głosów zwierząt lub ptaków, mające na celu sprowokowanie ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Do tego służą odpowiednie wabiki.

wydż-ha

rozkaz charciarza pobudzający charty do gonu.

wodzić

o samicy: prowadzić młode.

wilcza odnoga

dodatkowa odnoga w wieńcu jelenia wyrastająca między opierakiem a koroną.

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.