Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wjechać

wjechać

o psie norowcu, lisie, borsuku, jenocie i króliku: wejść do nory.

Wjechać to termin używany w łowiectwie, który oznacza wejście do nory przez psa norowca, lisa, borsuka, jenota lub królika. Jest to technika polowania, w której pies jest wykorzystywany do wypatrywania i wyłapywania zwierząt. Pies jest wprowadzany do nory za pomocą specjalnego narzędzia, takiego jak hak lub sznur. Gdy pies wejdzie do nory, zostaje tam na kilka minut, aby upewnić się, że zwierzę nie uciekło. Jeśli pies znajdzie zwierzę, może go chwycić i wyciągnąć go na powierzchnię.

Pies norowiec jest szczególnie przystosowany do tego rodzaju polowania. Ma długie uszy i silny nos, które pomagają mu wykrywać obecność zwierząt w norach. Ma również silne szczęki i grube futro, które chronią go przed skaleczeniami podczas wejścia do nory. Pies musi być również odpowiednio szkolony i wytresowany, aby mógł skutecznie polować na te gatunki zwierząt.

Wjechanie to technika polowania stosowana od dawna i jest szeroko stosowana przez myśliwych na całym świecie. Jest to skuteczny sposób na połowienie tych gatunków zwierząt i może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem dla myśliwego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wjechać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wilczek

młody wilk.

wadera, wadera, wilczyca

samica wilka.

wędrowny

1) o zwierzynie zmieniającej często miejsce pobytu;
2) O ptactwie odlatującym w jesieni na południe, a powracającym wiosną.

wiecheć

inaczej pędzel.

wydż-ha

rozkaz charciarza pobudzający charty do gonu.

warchlak

dzik w pierwszym roku życia.

wykształcać, wykształcać, nasadzać

budować poroże przez jeleniowate.

wycinek

trzyletni samiec dzika.

wyciskać

wygonić zwierzynę z jej kryjówki.

wścieklizna

niebezpieczna wirusowa choroba zwierząt i ludzi przenoszona przez ugryzienie. Człowiek może się zarazić przez kontakt (np. skaleczonej ręki) z wściekłym zwierzęciem. W przypadku (...)