Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wjechać

wjechać

o psie norowcu, lisie, borsuku, jenocie i króliku: wejść do nory.

Wjechać to termin używany w łowiectwie, który oznacza wejście do nory przez psa norowca, lisa, borsuka, jenota lub królika. Jest to technika polowania, w której pies jest wykorzystywany do wypatrywania i wyłapywania zwierząt. Pies jest wprowadzany do nory za pomocą specjalnego narzędzia, takiego jak hak lub sznur. Gdy pies wejdzie do nory, zostaje tam na kilka minut, aby upewnić się, że zwierzę nie uciekło. Jeśli pies znajdzie zwierzę, może go chwycić i wyciągnąć go na powierzchnię.

Pies norowiec jest szczególnie przystosowany do tego rodzaju polowania. Ma długie uszy i silny nos, które pomagają mu wykrywać obecność zwierząt w norach. Ma również silne szczęki i grube futro, które chronią go przed skaleczeniami podczas wejścia do nory. Pies musi być również odpowiednio szkolony i wytresowany, aby mógł skutecznie polować na te gatunki zwierząt.

Wjechanie to technika polowania stosowana od dawna i jest szeroko stosowana przez myśliwych na całym świecie. Jest to skuteczny sposób na połowienie tych gatunków zwierząt i może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem dla myśliwego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wjechać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wyrzutnik

zob. eżektor.

wabidło

urządzenie służące do wabienia ptaka łowczego na rękawicę; wykonane jest z drewna obszytego materacykiem z tkaniny oraz ma przymocowane skrzydła, najczęściej gołębia.

wścieklizna

niebezpieczna wirusowa choroba zwierząt i ludzi przenoszona przez ugryzienie. Człowiek może się zarazić przez kontakt (np. skaleczonej ręki) z wściekłym zwierzęciem. W przypadku (...)

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i (...)

wilczy dół

stosowana do końca XIX w. pułapka na wilki.

wypychanie zwierząt

1) wypędzanie zwierzyny lub ptactwa z zarośli przez psa myśliwskiego;
2) preparowanie trofeów, polegające na wypełnianiu skóry i modelowaniu postaci całego zwierzęcia lub ptaka.

wielotykowość

rogacz lub byk mający poroże o większej niż dwie liczbie tyk.

wilk, wilk (Canis lupus L.)

gatunek z rodziny psów, długość ciała około 100-150 cm, ogona 30-50 cm, ciężar ciała 30-60 kg, ubarwienie płowe, czerniawe na grzbiecie, pierś, brzuch oraz wewnętrzna strona nóg (...)

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.