Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: worek

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

Worek to rodzaj torby, która była noszona przez myśliwych w epoce broni skałkowej. Worek był zazwyczaj wykonany z materiału takiego jak skóra lub wełna, a jego głównym celem było przechowywanie śrutu. Worek miał również inne przydatne funkcje, takie jak przechowywanie amunicji i narzędzi myśliwskich. Worek miał również zapięcie, które umożliwiało myśliwemu szybkie i łatwe otwieranie i zamykanie go.

Worek miał również inne funkcje, takie jak ochrona ładunku przed wilgocią i kurzem. Ponadto worek był wyposażony w specjalny pasek do noszenia, który umożliwiał myśliwemu noszenie go na plecach lub biodrach. Pasek ten był często wykonany z materiału takiego jak skóra lub wełna, aby zapewnić dodatkową wytrzymałość i trwałość.

Worek był bardzo popularnym narzędziem myśliwskim w epoce broni skałkowej. Był on szeroko stosowany przez myśliwych do przechowywania amunicji i narzędzi myśliwskich oraz do transportowania ładunku. Worek był również bardzo trwały i wytrzymały, co czyni go idealnym narzędziem dla myśliwych podczas polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj worek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)

wieczny ósmak

jeleń byk, który z roku na rok powtarza poroże w formie ósmaka.

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.

wybębniać kunę

wypłaszać kunę z dziupli przez opukiwanie pnia drzewa kijem.

włosień kręty

zob. trychina.

wilczyca, wilczyca, wadera

samica wilka.

wypierzyć się

o ptakach: które zmieniły upierzenie.

wyprzedzenie

mierzenie z broni do ruchomego celu (przed cel), uwzględniające prędkość pocisku oraz prędkość, kierunek i odległość myśliwego od poruszającego się celu. Średnia prędkość (...)

wataha

stado dzików lub wilków.

wyżeł niemiecki szorstkowłosy

pies myśliwski, budową i maścią przypominający vr. n. gładkowłosego. Różni się od niego długością i rodzajem włosa. Ma sierść ostrą, twardą o długości ok. 4 cm. Pysk (...)