Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: worek

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

Worek to rodzaj torby, która była noszona przez myśliwych w epoce broni skałkowej. Worek był zazwyczaj wykonany z materiału takiego jak skóra lub wełna, a jego głównym celem było przechowywanie śrutu. Worek miał również inne przydatne funkcje, takie jak przechowywanie amunicji i narzędzi myśliwskich. Worek miał również zapięcie, które umożliwiało myśliwemu szybkie i łatwe otwieranie i zamykanie go.

Worek miał również inne funkcje, takie jak ochrona ładunku przed wilgocią i kurzem. Ponadto worek był wyposażony w specjalny pasek do noszenia, który umożliwiał myśliwemu noszenie go na plecach lub biodrach. Pasek ten był często wykonany z materiału takiego jak skóra lub wełna, aby zapewnić dodatkową wytrzymałość i trwałość.

Worek był bardzo popularnym narzędziem myśliwskim w epoce broni skałkowej. Był on szeroko stosowany przez myśliwych do przechowywania amunicji i narzędzi myśliwskich oraz do transportowania ładunku. Worek był również bardzo trwały i wytrzymały, co czyni go idealnym narzędziem dla myśliwych podczas polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj worek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wilczura

futro z wilczych skór.

wiara myśliwska

doborowa, zgrana grupa myśliwych.

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.

wycie

przeciągły głos wilka.

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).

wiecha

inaczej polano.

wab, wabienie

naśladowanie przez myśliwego głosów zwierząt lub ptaków, mające na celu sprowokowanie ich do odpowiedzi lub zbliżania się. Do tego służą odpowiednie wabiki.

wilcza odnoga

dodatkowa odnoga w wieńcu jelenia wyrastająca między opierakiem a koroną.

włosień kręty

zob. trychina.

wachlarz

ogon koguta głuszca.