Definicja hasła: worek
- worek
woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.
Worek - w kontekście łowieckim to rodzaj torby, zazwyczaj wykonywanej z materiałów takich jak skóra lub wełna, noszony przez myśliwych do przechowywania śrutu, amunicji oraz narzędzi myśliwskich. Worek był popularnym narzędziem w epoce broni skałkowej, pełnił funkcje praktyczne takie jak ochrona amunicji przed wilgocią i kurzem oraz ułatwianie transportu ładunku. Dodatkowo, był wyposażony w specjalny pasek umożliwiający noszenie na plecach lub biodrach, wykonany z trwałych materiałów takich jak skóra czy wełna. Wspomagał myśliwych podczas polowań i stanowił istotny element ich wyposażenia.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj worek w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę W
- wilczy chód
sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)
- wieczny ósmak
jeleń byk, który z roku na rok powtarza poroże w formie ósmaka.
- wielotykowość
rogacz lub byk mający poroże o większej niż dwie liczbie tyk.
- wypluwki
nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.
- wyżeł niemiecki krótkowłosy
pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i (...)
- wścieklizna
niebezpieczna wirusowa choroba zwierząt i ludzi przenoszona przez ugryzienie. Człowiek może się zarazić przez kontakt (np. skaleczonej ręki) z wściekłym zwierzęciem. W przypadku (...)
- wędrowny
1) o zwierzynie zmieniającej często miejsce pobytu;
2) O ptactwie odlatującym w jesieni na południe, a powracającym wiosną.
- wyprzedzenie
mierzenie z broni do ruchomego celu (przed cel), uwzględniające prędkość pocisku oraz prędkość, kierunek i odległość myśliwego od poruszającego się celu. Średnia prędkość (...)
- wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)
gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)