Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wiecheć

wiecheć

inaczej pędzel.

Wiecheć to rodzaj pędzla, który znajduje się na zewnętrznej części organu płciowego rogacza, byka, tryka i dzika. Jest to rodzaj włosów, które są bardzo długie i gęste. Wiecheć jest używany do oznaczenia zwierząt łownych. Zazwyczaj jest ona wykonana z naturalnych włosów lub sierści zwierząt. Wiecheć może być również wykonana z syntetycznych materiałów, takich jak nylon lub poliester.

Wiecheć jest używana do oznaczenia zwierząt łownych, aby umożliwić myśliwym identyfikację i śledzenie ich pozycji. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dzikich zwierząt, które mogą być trudne do odróżnienia od innych gatunków. Wiecheć może być również używana do oznaczenia zwierząt hodowlanych, aby umożliwić identyfikację i monitorowanie ich stanu zdrowia.

Wiecheć jest również czasami używana do ozdabiania strojów myśliwych lub innych strojów okolicznościowych. Jest to szczególnie popularne w krajach Europy Wschodniej i Skandynawii. W niektórych kulturach wiecheć jest również uważana za symbol mocy i siły.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wiecheć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

woliera

duża klatka z siatki służąca do hodowli lub przechowywania ptactwa łownego, głównie kuropatw i bażantów.

wypluwki

nie strawione części zwierząt wypluwane przez ptaki drapieżne.

wilczek

młody wilk.

wiecha

inaczej polano.

warowanie

pozycja psa: leży na brzuchu i głowę trzyma na łapach.

wodzić

o samicy: prowadzić młode.

wystawy psów rasowych

pokazy psów rasowych organizowane przez Związek Kynologiczny, mające na celu przegląd rodowodowego materiału hodowlanego. Wystawy są ogólne i specjalistyczne (jednej rasy). Psy ocenione są (...)

wilk, wilk (Canis lupus L.)

gatunek z rodziny psów, długość ciała około 100-150 cm, ogona 30-50 cm, ciężar ciała 30-60 kg, ubarwienie płowe, czerniawe na grzbiecie, pierś, brzuch oraz wewnętrzna strona nóg (...)

worek

woreczek na śrut noszony przez myśliwych w epoce broni skałkowej.

wędrowny

1) o zwierzynie zmieniającej często miejsce pobytu;
2) O ptactwie odlatującym w jesieni na południe, a powracającym wiosną.