Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: widłak

widłak

młody jeleń byk lub kozioł mający na każdej, lub przynajmniej na jednej, tyce najwyżej dwie odnogi.

Widłak to młody jeleń, który ma na swoich rogach odnogi. Jest to zwierzę, które może być albo bykiem, albo koziołem. Widłaki są bardzo cenione przez myśliwych, ponieważ są one oznaką dobrego stanu populacji dzikich zwierząt w danym regionie. Widłaki są również uważane za oznakę szczęścia i powodzenia w łowiectwie.

Widłaki mają na każdej tyce najwyżej dwie odnogi. Odnogi te mogą być różnej długości i grubości, ale zazwyczaj są one dość krótkie i cienkie. Widłaki są bardzo łatwe do rozpoznania, ponieważ ich odnogi są bardzo charakterystyczne.

Widłaki są czasami uważane za jedne z najbardziej pożądanych trofeów myśliwskich. Są one czasami sprzedawane lub wymieniane na inne trofea lub prezenty. Widłaki są również czasami uważane za symbol powodzenia i szczęścia w łowiectwie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj widłak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wypierzyć się

o ptakach: które zmieniły upierzenie.

wieczny ósmak

jeleń byk, który z roku na rok powtarza poroże w formie ósmaka.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.

widlica

rozwidlenie odnogi lub tyki (w kształcie litery V) wieńca jelenia.

węglarz

lis o czarnym umaszczeniu pyska, stawek i podbrzusza.

wycie

przeciągły głos wilka.

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i (...)

wnyk

pętla ze sznurka, drutu lub włosia, służąca kłusownikom do łapania zwierząt i ptaków. Umieszczana jest na drzewie, kołku lub krzakach w ten sposób, aby zwierzę weszło w pętlę. Na (...)

wizurka

wąska przecinka zrobiona w lesie, od stałego stanowiska, ułatwiająca oddanie strzału w gęstwinie.

wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)

gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)