Definicja hasła: wieniec koronny
- wieniec koronny
wieniec zakończony koronami obustronnie koronny) lub tylko jedną koroną (jednostronnie koronny).
Wieniec koronny to rodzaj ozdoby, która jest często używana w łowiectwie. Jest to wieniec zakończony koronami po obu stronach lub tylko po jednej stronie. Wieniec koronny jest często używany do ozdabiania trofeów łowieckich, takich jak rogacze, dziki i jelenie. Może być również używany do ozdabiania innych przedmiotów, takich jak pamiątkowe medale lub nagrody.
Korony na wieńcu mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z metalu, drewna lub tworzywa sztucznego. Mogą być one również ozdobione różnymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak kamienie szlachetne lub perły. Wieniec może być również ozdobiony innymi elementami, takimi jak pióra lub frędzle.
Wieniec koronny może być noszony na głowie lub na szyi jako ozdoba. Jest to popularna ozdoba noszona przez myśliwych podczas ceremonii łowieckich i innych uroczystości. Jest to również popularna ozdoba noszona przez osoby biorące udział w paradach i innych imprezach publicznych.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wieniec koronny w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę W
- wykot
wydawanie na świat młodych przez sarny, muflony, kozice, zające i króliki.
- woliera
duża klatka z siatki służąca do hodowli lub przechowywania ptactwa łownego, głównie kuropatw i bażantów.
- wypalić
wystrzelić.
- widlica
rozwidlenie odnogi lub tyki (w kształcie litery V) wieńca jelenia.
- wilczy chód
sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)
- wiatr
1) zapach właściwy danemu gatunkowi zwierzyny lub ptactwa; umożliwia pracę psu myśliwskiemu
2) węch psa myśliwskiego: górny - gdy pies pracuje z głową podniesioną do góry, dolny - (...)
- warchlak
dzik w pierwszym roku życia.
- wydra, wydra (Lutra lutra L.)
gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)
- wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)
gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)