Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wyżeł niemiecki krótkowłosy

wyżeł niemiecki krótkowłosy

pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i brązowe łaty. Bardzo podatny na tresurę, ma dobry wiatr, jest cięty i chętnie wchodzi do wody. Nadaje się na psa wszechstronnego.

Wyżeł niemiecki krótkowłosy to rasa psa myśliwskiego o wysokości około 60 cm, silnej budowie i krótkiej sierści, z umaszczeniem brązowym lub brudnopopielatym w cętki i brązowe łaty. Wywodzi się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Charakteryzuje go bardzo dobre usposobienie oraz chęć do współpracy zarówno z innymi psami, jak i ludźmi. Posiada doskonałe zdolności węchowe, co czyni go skutecznym tropicielem.

Jest to pies nadający się na psa wszechstronnego, posiada zdolności myśliwskie, ale także sprawdza się jako doskonały towarzysz rodziny. Wykazuje skłonność do nauki nowych poleceń i sztuczek, co wynika z jego wysokiej inteligencji. Ponadto ma dobrą kondycję fizyczną oraz lubi aktywnie uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach zarówno w towarzystwie ludzi, jak i innych zwierząt.

Dzięki swojej przywiązanej naturze do właściciela oraz miłemu charakterowi wyżeł niemiecki krótkowłosy jest popularny jako pies rodzinny. Swoją uniwersalnością może posłużyć zarówno jako partner w polowaniach, jak i stać się wiernym towarzyszem dla każdego poszukującego psa o wszechstronnych umiejętnościach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wyżeł niemiecki krótkowłosy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

wyprzedzenie

mierzenie z broni do ruchomego celu (przed cel), uwzględniające prędkość pocisku oraz prędkość, kierunek i odległość myśliwego od poruszającego się celu. Średnia prędkość (...)

wyżły

grupa ras psów myśliwskich używanych do polowań. Dzielimy je na angielskie (pionier i selery), niemieckie (krótkowłosy, szorstkowłosy i rzadko spotykany długowłosy), francuskie (gryfon) i (...)

wachlarz

ogon koguta głuszca.

wykot

wydawanie na świat młodych przez sarny, muflony, kozice, zające i króliki.

wyżeł niemiecki krótkowłosy

pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i (...)

wypychanie zwierząt

1) wypędzanie zwierzyny lub ptactwa z zarośli przez psa myśliwskiego;
2) preparowanie trofeów, polegające na wypełnianiu skóry i modelowaniu postaci całego zwierzęcia lub ptaka.

Winchester

amerykańska firma produkująca broń, w tym sztucery, repetowane charakterystycznie od dołu.

widlica

rozwidlenie odnogi lub tyki (w kształcie litery V) wieńca jelenia.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.