Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wyżeł niemiecki krótkowłosy

wyżeł niemiecki krótkowłosy

pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i brązowe łaty. Bardzo podatny na tresurę, ma dobry wiatr, jest cięty i chętnie wchodzi do wody. Nadaje się na psa wszechstronnego.

Wyżeł niemiecki krótkowłosy jest bardzo inteligentnym psem, który szybko uczy się nowych sztuczek i poleceń. Jego silna budowa i wysoka wytrzymałość sprawiają, że jest idealnym partnerem do polowań. Jego zdolności tropienia i wyczuwania zapachu są niezwykle skuteczne, a jego zdolność do współpracy z innymi psami podczas polowania jest imponująca.

Ponadto, wyżeł niemiecki krótkowłosy ma bardzo dobre usposobienie i jest bardzo przywiązany do swojego właściciela. Jest to pies, który lubi towarzystwo ludzi i innych psów, a także aktywnie uczestniczyć w rodzinnych aktywnościach. Jego miły charakter sprawia, że jest idealnym psem rodzinnym.

Wyżeł niemiecki krótkowłosy to pies o wszechstronnych zdolnościach, który może być doskonałym partnerem do polowań, ale także doskonałym towarzyszem dla całej rodziny. Jego inteligencja i przywiązanie sprawiają, że jest to pies idealny dla każdego, kto szuka psa o wszechstronnych umiejętnościach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wyżeł niemiecki krótkowłosy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

włosień kręty

zob. trychina.

widłówka

młoda kuropatwa, która w wyniku pierzenia się utraciła środkowe sterówki.

wiewiórka, wiewiórka (Sciurus vulgaris L.)

gatunek z rzędu gryzoni. Ubarwienie zmienne od rudego do czarnego, ogon puszysty równy długości ciała. Zwierzę leśne nadrzewne. Zakłada gniazda lęgowe w dziuplach, opuszczonych gniazdach (...)

wachlarz

ogon koguta głuszca.

wiara myśliwska

doborowa, zgrana grupa myśliwych.

wyżeł niemiecki szorstkowłosy

pies myśliwski, budową i maścią przypominający vr. n. gładkowłosego. Różni się od niego długością i rodzajem włosa. Ma sierść ostrą, twardą o długości ok. 4 cm. Pysk (...)

wilczy chód

sposób poruszania się wilków, polegający na tym, że każdy następny wilk stawia nogi dokładnie w trop poprzednika. W związku z tym dobry tropiciel potrafi powiedzieć, czy szedł jeden, czy (...)

wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)

ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)

widlica

rozwidlenie odnogi lub tyki (w kształcie litery V) wieńca jelenia.