Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wyżeł niemiecki krótkowłosy

wyżeł niemiecki krótkowłosy

pies myśliwski o wysokości ok. 60 cm, silnej budowy, wywodzący się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Sierść krótka, umaszczenie brązowe lub brudnopopielate w cętki i brązowe łaty. Bardzo podatny na tresurę, ma dobry wiatr, jest cięty i chętnie wchodzi do wody. Nadaje się na psa wszechstronnego.

Wyżeł niemiecki krótkowłosy to rasa psa myśliwskiego o wysokości około 60 cm, silnej budowie i krótkiej sierści, z umaszczeniem brązowym lub brudnopopielatym w cętki i brązowe łaty. Wywodzi się z krzyżówki pointera z dawnym wyilem niemieckim. Charakteryzuje go bardzo dobre usposobienie oraz chęć do współpracy zarówno z innymi psami, jak i ludźmi. Posiada doskonałe zdolności węchowe, co czyni go skutecznym tropicielem.

Jest to pies nadający się na psa wszechstronnego, posiada zdolności myśliwskie, ale także sprawdza się jako doskonały towarzysz rodziny. Wykazuje skłonność do nauki nowych poleceń i sztuczek, co wynika z jego wysokiej inteligencji. Ponadto ma dobrą kondycję fizyczną oraz lubi aktywnie uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach zarówno w towarzystwie ludzi, jak i innych zwierząt.

Dzięki swojej przywiązanej naturze do właściciela oraz miłemu charakterowi wyżeł niemiecki krótkowłosy jest popularny jako pies rodzinny. Swoją uniwersalnością może posłużyć zarówno jako partner w polowaniach, jak i stać się wiernym towarzyszem dla każdego poszukującego psa o wszechstronnych umiejętnościach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wyżeł niemiecki krótkowłosy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wiatr

1) zapach właściwy danemu gatunkowi zwierzyny lub ptactwa; umożliwia pracę psu myśliwskiemu
2) węch psa myśliwskiego: górny - gdy pies pracuje z głową podniesioną do góry, dolny - (...)

wizurka

wąska przecinka zrobiona w lesie, od stałego stanowiska, ułatwiająca oddanie strzału w gęstwinie.

wrona siwa, wrona siwa (Corvus cornix L.)

ptak z rodziny krukowatych wyrządzający poważne szkody w gospodarstwie łowieckim. Stan liczebny wron w łowisku powinien być stale kontrolowany i w razie nadmiernego wzrostu redukowany. (...)

widłak

młody jeleń byk lub kozioł mający na każdej, lub przynajmniej na jednej, tyce najwyżej dwie odnogi.

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).

welshterier

mało popularna w Polsce rasa terierów używana do polowań na dziki i w norach.

wydra, wydra (Lutra lutra L.)

gatunek z rodziny łasicowatych; długotść ciała 62-100 cm, ogona 35- 60 cm, ciężar 5-15 kg, grzbiet brązowy, reszta ciała jaśniejsza. Żyje w stawach i jeziorach o wysokich brzegach, w (...)

wykot

wydawanie na świat młodych przez sarny, muflony, kozice, zające i króliki.

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

wypierzyć się

o ptakach: które zmieniły upierzenie.