Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wystawiać

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).

Wystawianie o wyżle jest techniką łowiecką, która polega na wskazywaniu zwietrzonej zwierzyny przez psa legawego. Wystawianie o wyżle jest często stosowane w polowaniach na dziki, sarny i jelenie. Pies legawy, który wykonuje tę technikę, zatrzymuje się w charakterystycznej pozie, z podniesioną przednią łapą, aby wskazać myśliwemu miejsce, gdzie znajduje się zwierzyna.

Pies legawy musi być odpowiednio wyszkolony do wykonywania tej techniki. Musi on nauczyć się rozpoznawać zapach zwierzyny i umieć go skutecznie śledzić. Musi również nauczyć się stać w charakterystycznej pozie i utrzymywać ją aż do momentu, gdy myśliwy będzie gotowy do strzału.

Wystawianie o wyżle jest bardzo skuteczną techniką łowiecką i może być użyteczne dla myśliwych, którzy chcą skutecznie polować na dzikie zwierzyny. Technika ta polega na tym, aby pies legawy mógł skutecznie śledzić i wskazywać myśliwemu miejsce, gdzie znajduje się zwierzyna. Dzięki temu myśliwy może lepiej przygotować się do strzału i ma większe szanse na sukces.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wystawiać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

waga

kierunek, w którym zwykle udaje się zwierzyna ruszona ze swojej ostoi.

wypalić

wystrzelić.

włóczyć

o borsuku: znosić suche rośliny do zaścielenia nory na zimę.

wycie

przeciągły głos wilka.

wycieranie poroża

ścieranie przez jeleniowate scypułu z wykształconego już poroża.

wycinek

trzyletni samiec dzika.

wyciskać

wygonić zwierzynę z jej kryjówki.

włóczka

wleczenie zabitego zwierza lub ptaka w celu stworzenia sztucznego tropu do szkolenia psa myśliwskiego albo zwabienia wilka lub lisa.

walić

o zwierzynie: iść na myśtiwego sztuka za sztuką.

wataha

stado dzików lub wilków.