Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: wystawiać

wystawiać

o wyżle: wskazywać zwietrzoną zwierzynę (zob. stójka).

Wystawianie o wyżle jest techniką łowiecką, która polega na wskazywaniu zwietrzonej zwierzyny przez psa legawego. Wystawianie o wyżle jest często stosowane w polowaniach na dziki, sarny i jelenie. Pies legawy, który wykonuje tę technikę, zatrzymuje się w charakterystycznej pozie, z podniesioną przednią łapą, aby wskazać myśliwemu miejsce, gdzie znajduje się zwierzyna.

Pies legawy musi być odpowiednio wyszkolony do wykonywania tej techniki. Musi on nauczyć się rozpoznawać zapach zwierzyny i umieć go skutecznie śledzić. Musi również nauczyć się stać w charakterystycznej pozie i utrzymywać ją aż do momentu, gdy myśliwy będzie gotowy do strzału.

Wystawianie o wyżle jest bardzo skuteczną techniką łowiecką i może być użyteczne dla myśliwych, którzy chcą skutecznie polować na dzikie zwierzyny. Technika ta polega na tym, aby pies legawy mógł skutecznie śledzić i wskazywać myśliwemu miejsce, gdzie znajduje się zwierzyna. Dzięki temu myśliwy może lepiej przygotować się do strzału i ma większe szanse na sukces.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj wystawiać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę W

zobacz pełną listę haseł

wąsy

kępki długich piór sterczących po obu stronach dzioba koguta dropia.

wykot

wydawanie na świat młodych przez sarny, muflony, kozice, zające i króliki.

wieniec koronny

wieniec zakończony koronami obustronnie koronny) lub tylko jedną koroną (jednostronnie koronny).

wtok

wgłębienie w metalowej łusce nabojów do broni kulowej powtarzalnej, w które wchodzi pazur wyciągu i wyrzuca łuskę. Brak litery R na łusce oznacza nabój z wtokiem, np. 7 X 64.

wieniec

poroże jelenia byka. Prawidłowo ukształtowany wieniec dojrzałego byka składa się z dwóch tyk, z których każda posiada trzy odnogi - oczniak, nadoczniak i opierak - oraz zakończona jest (...)

wilczek

młody wilk.

wietrznik

nozdrza u zwierząt drapieżnych i psa.

wilk, wilk (Canis lupus L.)

gatunek z rodziny psów, długość ciała około 100-150 cm, ogona 30-50 cm, ciężar ciała 30-60 kg, ubarwienie płowe, czerniawe na grzbiecie, pierś, brzuch oraz wewnętrzna strona nóg (...)

widłówka

młoda kuropatwa, która w wyniku pierzenia się utraciła środkowe sterówki.

wżery, wżery, rak

wgłębienia w przewodzie lufy powstałe wskutek działania rdzy i resztek spalonego prochu oraz materiałów inicjujących ze spłonki.